Pioneer CDJ 2000 bliżej!

Ewolucja. Zmieniające się czasy wymagają zmiany narzędzi. Dlatego nasz nowy wieloformatowy  odtwarzacz jest naturalnym wyborem dla następnej generacji DJ-ów.

To już 15 lat odkąd Pioneer opracował pierwszy odtwarzacz serii CDJ, który był zapowiedzią światowego hitu - CDJ-1000.

Przyszedł czas na coś zupełnie nowego.


Przedstawiamy najnowszy owoc serii CDJ: CDJ-2000 – nowy, profesjonalny odtwarzacz Pioneer godny ery cyfrowej.

 CDJ-2000 emanuje świeżym DNA i może odtwarzać muzykę z różnych źródeł: CD, DVD, USB oraz karty pamięci SD.

Jednostkę wyposażono w rewolucyjne oprogramowanie do zarządzania bazą danych dla DJ-ów: rekordbox™. W oparciu o naszą koncepcję ‘Prepare & Perform’, rekordbox działa, jak wiodące oprogramowanie do zarządzania muzyką, ale jest bardziej kreatywnei przyjazne dla użytkownika.

rekordbox umożliwia DJ-om lepsze przygotowanie się przed występem i oferuje szeroki wachlarz narzędzi - Hot Cue Banks i Quantize zapewniające idealną synchronizację pętli za każdym razem. Użytkownik może eksportować dane na nośnik USB lub SD w celu uzyskania szerokiej biblioteki plików muzycznych, które można będzie przywoływać w każdej chwili i w każdym momencie występu – bez konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń czy niewygodnego podłączania czegokolwiek w klubie.

 


Wszystkie formaty muzyczne z różnych źródeł, włącznie z USB i kartami SD.
Nie ma potrzeby wypalania płyt CD, wystarczy podłączyć swój nośnik pamięci przez USB bezpośrednio do odtwarzacza CDJ i rozpocząć odtwarzanie.

Przez pierwsze w branży złącze Pro DJ Link, pliki muzyczne i dane bazy danych z jednego nośnika USB lub SD mogą być przesyłane jednocześnie do nawet czterech odtwarzaczy połączonych przez kabel LAN (local area network).

Ponadto dane histroii setów DJ-skich są automatycznie zapamiętywane i można z nich stworzyć listę odtwarzania, którą można wgrać z powrotem do rekordbox.

Kolejną zaletą CDJ-2000 jest zaawansowany HID (human interface device - ludzki interfejs użytkownika) i możliwości MIDI zapewniające naturalną kontrolę DVS (digital vinyl systems - cyfrowe systemy winylowe) za pośrednictwem USB. Ponadto nowy CDJ zapewnia najwyższą jakość dźwięku Pioneer dzięki udoskonalonemu obwodowi wyjścia audio, nowemu, audiofilskiemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu Wolfson oraz wbudowanej karcie dźwiękowej 24-bity/48 kHz.

Naturalnie CDJ-2000 otrzymał podobny rozkad przycisków, jak jego niezawodny poprzednik - CDJ-1000MK3 - podnosząc znacznie wygodę obsługi dzięki największemu (6.1-cala), najbardziej przejrzystemu, kolorowemu wyświetlaczowi w branży.

Pod ekranem znajduje się pierwsza w branży wstęga waveform Needle Search™/Needle Drop, która zapewnia wygodę bezpośredniego przeszukiwania plików w wygodny i intuicyjny sposób na urządzeniu. Wygodna i podświetlona tarcza Jog i ogólne rozplanowanie przełączników w połączeniu z uchwytami do przenoszenia i blokadą Kensington sprawiają, że mamy do czynienia z największą cyfrową innowacją gwarantującą najlepsze osiągi i płynną, bezproblemową synchronizację.

CDJ-2000 dostępny będzie od jesieni 2009 wraz z oprogramowaniem rekordbox.

 

 

Główne właściwości
Pełna kompatybilność z szerokim zakresem nośników

Oprócz standardowych płyt muzycznych CD (i płyt CD i DVD z plikami MP3) CDJ może odtwarzać pliki muzyczne zapisane na karcie pamięci SD lub nośniku pamięci USB (pamięć przenośna lub dysk twardy).

Obsługiwane formaty to MP3, AAC, WAV i AIFF (16/24-bity). Można również odtwarzać pliki na Tonium’s Pacemaker*1 jeśli podłączone do USB.

Oprogramowanie rekordbox: ‘Prepare & Perform’

Założenie koncepcji ‘Prepare & Perform’ (przygotowanie i występ) opiera się na możliwości wykorzystaniu przez DJ-a rekordbox do analizy, aranżacji edycji i przesłania danych muzycznych na cyfrowy nośnik przed rozpoczęciem występu.

To proste: rekordbox oferuje alternatywę w stosunku laptopa w klubie. Nie tylko działa, jak baza danych dla DJa (i jest kompatybilna z wiodącym oprogramowaniem do zarządzania zasobami przez funkcję mostka), ale również zapewnia dodatkowe możliwości kreatywne.

DJ może przygotować punkty cue, prętle i punkty Hot Cues zanim rozpocznie swój występ. Można zarządzać plikami muzycznymi edytując etykiety informacyjne i grafiki, a rekordbox analizuje taką ścieżkę w poszukiwaniu informacji o BPM i dane wave data.

DJ może również edytować siatki beatgrid, które wykorzystują w CDJ-2000 nowe funkcje Quantize, tak, aby możliwe było perfekcyne ustawienie wszystkich punktów cue points i pętli do beatu za każdym razem.

Użytkownik dodatkowo może stworzyć, edytować i zarządzać listami odtwarzania w rekordbox i CDJ-2000 stworzy historię list odtwarzania na podłączonym nośniku pamięci dla każdej ścieżki odtwarzanej dla przeglądu po czym nastęuje synchronizacja z rekordbox.

Olbrzymi, kolorowy wyświetlacz

Jasny i podniesiony 6.1-calowy wyświetlacz LCD umożliwia użytkownikowi szybki, łatwy i wygodny odczyt wszystkich danych w ciemności tylko po jednym spojrzeniu. Nie tylko można bezpośrednio przeglądać informacje tekstowe, ale również można wyświetlać grafiki .

Dzięki połączeniu graficznego interfejsu użytkownika GUI i obrotowego pokrętła, przełączanie i wybór ścieżek jest łatwy i niezwykle szybki. Błyskawiczne programowanie sprawia, że listy zakładek można stworzyć w łatwy sposób przy użyciu przycisku Tag.

Wszystkie ważne dane wave są wyświetlane przy zachowaniu niezwykłego stopnia szczegółowości.

Pierwsza w branży funkcja Needle Search™/Needle Drop umożliwiający szybkie przeglądanie i podgląd

Needle Drop umożliwia cyfrową reprodukcję brzmienia igły opuszczanej na winylową płytę. Needle Search™ umożliwia natychmiastowy odsłuch muzyki w każdym, wybranym punkcie.

Wystarczy przesunąć palcem po padzie Needle Drop podczas słuchania podsłuchu i sprawdzania wyświetlacza wave w celu zlokalizowania szczytów i dolin. Ten kontroler może również służyć do wyszukiwania według słów kluczowych.

 

 Pierwsze w branży połączenie Pro DJ Link umożliwiające odtwarzania z jednego źródła na wiele odbiorników i udostępnianie pliku aż 4 innym odtwarzaczom

Po raz pierwszy DJ może podłączyć do czterech odtwarzaczy CDJ-2000 oraz rekordbox przez połączenie LAN i udostępniać muzykę i dane innym odtwarzaczom. Jeden hub LAN, jedno urządzenie USB lub karta pamięci SD i nieograniczone możliwości – spotęgowane wielokierunkowo.

Lepsza jakość obwodu wyjściowego audio z przetwornikiem Wolfson

Wydajny przetwornik cyfrowo-analogowy Wolfson umożliwia reprodukcję dźwięku z analogowym brzmienie. Znakomite informacje dla audiofili; współczynnik sygnał-zakłócenia jest znacznie lepszy niż w przypadku procesora CDJ-1000MK3, a nowy hybrydowy obwód wzmocnienia dodatkowo eliminuje zakłócenia. W rezultacie uzyskuje się przejrzysty dźwięk możliwie zbliżony do oryginalnego nagrania.

Zaawansowane możliwości połączeniowe dzięki 24-bitowej/48 kHz karcie dźwiękowej, HID oraz możliwości sterowania MIDI przez USB

CDJ-2000 wyposażono we wbudowaną kartę dźwiękową dzięki czemu nie potrzebne są żadne dodatkowe interfejsy czy urządzenia, a wystarczy tylko zwykłe połączenie kablem USB. Przez gniazdo USB możliwa jest transmisja informacji MIDI do oprogramowania lub innych urządzeń MIDI.

Urządzenie można wykorzystywać również jako sterownik MIDI. Sterowanie HID oferuje lepszą obsługę z oprogramowaniem, wyprzedzając MIDI prędkością strumienia audio/video oraz dwukierunkowymi wyświetlaczami. Konsekwentnie odtwarzacz może z łatwością, precyzyjnie i naturalnie sterować systemami DVS (np. Serato Scratch Live*2 i Native Instrument’s Traktor*3 – bez konieczności stosowania płyt kodowania czasowego).

Kwantytatywna pętla beat zapewniająca perfekcyjną synchronizację punktów cue, pętli i Hot Cue

Po dokonaniu analizy plików muzycznych przez rekordbox™, funkcja kwantyzacji automatycznie koryguje i synchronizuje beat podczas manualnej pętli lub w czasie rzeczywistym dla funkcji cue in.

To nawet działa jeśli punkty wejścia i wyjścia nie pokrywają się z beatem. Do dyspozycji pozostaje również wygodna automatyczna funkcja one-touch four-beat loop. Nowa funkcja przesuwania o 0.5 klatki umożliwia dwukrotnie większą dokładność ustawień i jeszcze lepsze dopasowanie punktów cue i pętli.

Dodatkowe trzy komórki pamięci Hot Cue dostępne przez listę odtwarzania rekordbox™

Oprócz trzech przycisków Hot Cue na odtwarzaczu CDJ-2000, dostępne są dodatkowo trzy komórki pamięci Hot Cue w listach odtwarzania programu rekordbox™. Pozwala to na przywoływanie większej ilości róznych Hot Cue zwiększając możliwości podczas występu.

Zaawansowana nowa tarcza Jog

Nowa tarcza Jog podświetlana jest w czterech różnych miejscach. Jest również cichsza, bardziej płynna w obsłudze i ma znacznie większu zakres czułości w porównaniu do CDJ-1000MK3.

 


Główne specyfikacjeKompatybilne nośniki Muzyczne CD
CD-R
CD-RW
DVD±R
DVD±RW
DVD±R-DL
Nośniki pamięci USB
Karty pamięci SD
Kompatybilne pliki MP3
AAC
WAV (16/24-bity)
AIFF (16/24-bity)
System plików zgodny z USB Storage FAT12
FAT16
FAT32
HFS+
Pasmo przenoszenia 4 Hz – 20 kHz
Współczynnik sygnał-zakłócenia 115dB lub więcej (JEITA)
Całkowite zniekształcenia harmoniczne 0.0018% (JEITA)
Gniazda USB 1 x USB-A
1 x USB-B
Wyjście Audio 1 x RCA
Wyjście cyfrowe 1 x współosiowe
Inne 1 x Control (φ3.5 Mini-wtyk)
Pilot zdalnego sterowania
Napięcie wyjść audio 2.0 Vrms
Zasilanie 220-240V (50 Hz/60 Hz)
Zużycie prądu 29W
Wymiary (szer. x głęb. x wys.) 320 x 405.7 x 106.4 mm
Waga 4.6 kg


Specyfikacje aplikacji rekordboxKompatybilne systemy operacyjne Mac OSX (10.4.6 lub nowszy)
Windows Vista® Home Basic, Home Premium, Ultimate, Business
Windows® XP Home Edition, Professional (SP2 & nowszy)
Kompatybilne pliki MP3, AAC, WAV, AIFF
Wymagania systemowe - CPU Mac OS X: Intel® Core. Duo (lub ekwiwalentny) 1.83 GHz lub szybszy
Windows Vista® lub Windows® XP: Intel® Pentium® 4 (lub ekwiwalentnyr) 2 GHz lub szybszy
Wymagania systemowe - pamięć 512 MB lub więcej
Wolna przestrzeń na dysku twardym 250 MB lub więcej (nie uwzględniając przestrzeni do zapisu muzyki i innych plików)
Napędy CD-ROM Drive
Wyświetlacz XGA (1024×768) lub więcej