Nowość od Pioneera: Kontroler DDJ-SB

MiniaturkaPrzedstawiamy nowość od firmy Pioneer - Kontroler DDJ-SB. Dynamiczny, energiczny i intuicyjny - to 3 podstawowe cechy tego nowego urządzenia przeznaczonego dla DJ'ów.

 

Duże gumowe podkładki i wielka tarcza JOG odporna na zarysowania to dwa charakterystyczne atrybuty nowego kontrolera. Zastosowanie układu z dwoma pokładami po obu stronach kontrolera i 2-kanałowy mikser w centrum daje użytkownikowi poczucie intuicyjności w miksowaniu.

Zdjęcie

PADY

Funkcje HOT CUE, LOOP, SAMPLER pochodzące z oprogramowania Serato DJ Intro oraz przyciski CUE i PLAY to podstawowe elementy kontrolera. Mogą być obsługiwane za pomocą padów o nazwie PERFORMANCE PADS, które znajdują się w przedniej części sterownika.

FILTR MANUAL DLA KAŻDEGO KANAŁU

Niezależne pokrętła do sterowania oprogramowaniem zostały zainstalowane w każdym kanale. Pozwala to na szybkie zmiany podczas miksowania utworów. Znajdują się w przedniej części urządzenia.

DUŻA TARCZA JOG

Możliwość precyzyjnej kontroli tarczy pozwala na szybsze tempo reakcji i optymalne korekty podczas miksowania. Tarcza jest odporna na zarysowania.

FILTER FADE - Funkcja umożliwiająca płynne miksowanie

Zdjęcie

Umożliwia stosowanie utworów, które normalnie miksuje się przy użyciu cross fadera, poprzez regulację głośności lewego i prawego kanału oraz wysokiej przepustowości parametrów filtrów. Filtry są kompatybilne z działaniami cross fadera i głośnością decków. Regulacja odbywa się przy zastosowaniu bazowego filtra, umożliwia łatwe miksowanie utworów o różnych prędkościach i stylach.

Zdjęcie

Istnieje możliwość bezpłatnego pobrania oprogramowania Serato DJ Intro, które dostarcza podstawowych funkcji potrzebnych do miksowania muzyki. Możliwość korzystania z wielu funkcji, które daje oprogramowanie (HOT CUE, Sampler i inne), sprawia, że miksowanie staje się bardziej ekscytujące. Każdy przycisk i pokrętło w kontrolerze jest połączone z Serato DJ Intro poprzez wtyczkę plug-and-play, co oznacza, ze kontroler jest kompatybilny z oprogramowaniem po podłączeniu go z komputerem.

Istnieje możliwość zakupu płatnej aktualizacji oprogramowania, co pozwala na odblokowanie zaawansowanych funkcji takich jak nagrywanie, większa ilość efektów CUE, Samples i Loops oraz wielu zaawansowanych opcji, w tym tryb ASR, nowy  iZotope FX i FX Expansion Packs.

Zdjęcie

Profesjonalny wygląd

Kontroler posiada większe rozmiary elementów niż inne modele w tej samej cenie. Został zaprojektowany według charakterystycznej stylistyki. Tarcza JOG i wykończenia są wykonane z takich samych aluminiowych materiałów co pozostałe modele.

Inne funkcje

- Wbudowana karta dźwiękowa, pozwalająca miksować po podłączeniu jednego komputera przy pomocy USB,

- Konstrukcja dająca wysokiej jakości dźwięk dostrojony do potrzeb oprogramowania Serato DJ Intro,

- Kompatybilność z komputerem przy pomocy USB. Urządzenie korzysta z komputera jak ze źródła zasilania

- Uchwyty po obu stronach umożliwiające wygodny montaż kontrolera

Podstawowe dane techniczne DDJ-SB

Oprogramowanie Serato DJ Intro (Free Download) / Serato DJ (Płatny upgrade)
Porty wejściowe MIC x 1 (1/4 cala Phone)
Porty wyjściowe MASTER OUT x 1 (RCA)
SŁUCHAWKI MONITOR OUT x 2 (1/4 cala PHONE, MiniPin)
Inne porty USB B Port x 1
Pasmo przenoszenia 20 Hz ~ 20 kHz
Total Harmonic Distortion 0,005% Współczynnik mniej lub
Współczynnik S / N 90 dB (PC)
Maksymalne wymiary 487,0 mm (szer.) x 271,2 mm (D) x 58,5 mm (H)
Waga 2,1 kg

Serato DJ: Wymagania systemowe

Dotyczy OS (Windows) Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 / Windows Vista z dodatkiem Service Pack 1
(CPU) 2,0 GHz Intel Core 2 Duo / (Memory) 1 GB
Dotyczy OS (Mac) Mac OS X v10.8.5/10.7.5/10.6.8
(CPU) 1,6 GHz Intel Core Duo / (Memory) 1 GB
Rozdzielczość ekranu 1024 x 768 lub wyższa rozdzielczość