Nowość od Pioneera: Kontroler DDJ-SZ

MiniaturkaPioneer DDJ-SZ to najbardziej zaawansowany kontroler DJ w gamie produktów Pioneer, czerpiący wszystko co najlepsze z flagowego urządzenia Pioneer CDJ-2000Nexus oraz DJM-900Nexus.

Urządzenie w pełni integruje się z oprogramowaniem SERATO DJ. Pełna integracja nie oznacza tylko pełnej kontroli midi ale przede wszystkim najbardziej rozbudowany interface audio 10 in 10 out umożliwaiający podłączenie gramofonów lub CD Playerów i używanie takiego sytemu Kontroler + Oprogramowanie w trybie Scratch.

Zdjęcie

Nowa rodzina kontrolerów Pioneer zawiera urządzenia otwierające serię typu "Bedroom DJ": Pioneer DDJ-SB, nieco okrojony funkcjonalnie, jednak w pełni profesjonalny kontroler Pioneer DDJ-SR, kontroler dla profesjonalistów, do tej pory najlepszy kontroler DJ'ski - Pioneer DDJ-SX i obecnie odsłaniający wszystkie najnowsze technologie oraz funkcje programu SERATO DJ wielkoformatowy profesjonalny kontroler Pioneer DDJ-SZ.

Zdjęcie

Największa zmiana w stosunku do DDJ-SX to ogromne tarcze jog o wymiarach indentycznych jak w serii CDJ co znacznie ułatwi pracę przyzwyczajonym do standardu klubowego, a także pozwoli na zakup DDJ-SZ DJ'om, którzy na codzień w klubie używają urządzen serii Nexus, a w warunkach domowych chcą posiadać urządzenie w tym samym standardzie. Duży wyświetlacz znajdujący się w centralnej części pokazuje pozycję oddtwarzania oraz odlicza czas do kolejnego Cue Pointu. Zmieniona została tarcza jog dla jeszcze bardziej precyzyjnej kontroli utworu co pozwala na wykonywanie beat juggling oraz scratchów z dużo większym komfortem. Jog podświetlany jest na obwodzie diodami led, które informują kolorem niebieskim o kontrolowaniu decków AB oraz białym dla decków CD. Berak speed, wide pitch, slip mode to funkcje, które stanowią standardowe wyposażenie DDJ-SZ.

Sekcja padów wygląda identycznie jak w DDJ-SX. Są to duże pady wykone w jakości premium, tym razem podświetlane wielokolorowo, kontrolujące i wskazujące: Hot Cue, Roll, Slicer oraz Sampler. Są dodatkowo wyposażone w dodatkowe w funkcjonalności "Shift": Hot Loop , Loop Save oraz Slicer Loop.

Zdjęcie

Pioneer DDJ-SZ można swobodnie stosować jako rozwiązanie instalacyjne gdyż wyposażony jest on w 4-kanałowy mikser audio (w standardzie DJM-900Nexus) z najwyższej jakości faderami magnetycznym, crossfaderem z pełną regulacją oraz sekcją Sound Colour FX z filtrem umożliwającą dodawanie wybranego efektu dla poszczególnego kanału z pomocą centralnie umieszczonego dużego potencjometru. Dostępnych jest 6 niezależnych jednostek efektowych dla czterech kanałow: dwóch wejść mikrofonowych oraz sekcji master.

Urządzenie posiada wbudowany najwyższej jakości interface audio z dwoma portami USB, 10 wejściami oraz 10 wyjściami, w których odnajdujemy najwyższej jakości konwertery AD/DA firmy Wolfson co daje wymierne wyniki w postaci 107dB S/N ratio. To wszystko sprawia że możliwe jest podłączenie dwóch laptopów, miksowanie przez dwóch DJ'ów oraz, co nowatorskie dla kontrolerow Pioneer, DDJ-SZ umożliwia podłączenie gramofonów i używanie kontrolera w trybie Scratch i kontrolowania plików przy pomocy płyt winylowych z kodem czasowym. Oczywiście dodatkowe wyjścia umożliwiają bezpośrednie zgrywanie setów na dysk komputera.

Źródło: www.skylark.com.pl