Creative HN-900 i wytłumią hałas i ułatwią komunikację

Zdjęcie

Dla niektórych słuchawki powinny tylko dobrze grać, inni wymagają czegoś jeszcze. Najnowszy produkt Creative oznaczony symbolem HN-900 to bezprzewodowa propozycja dla tych drugich, ponieważ ma dwie stosunkowo rzadko stosowane funkcje.

 

Pierwsza z nich to wbudowany mikrofon, który po podłączeniu 1,5-metrowego przewodu (znajduje się na nim też pilot z trzema przyciskami) do iPhone’a, pozwala na komunikację. Znacznie ciekawsza jest jednak opcja aktywnej redukcji szumów, dzięki czemu możliwa jest redukcja hałasu o prawie 85% (-18 dB). Jak to możliwe? Wszystko dzięki wbudowanym w muszlach słuchawek mikrofonom, które wykrywają odgłosy otoczenia i odbijają je, wykorzystując przeciwne fale dźwiękowe.

O świetną jakość brzmienia dbają 40-milimetrowe przetworniki neodymowe (pasmo przenoszenie 20 Hz – 20 kHz, dynamika 100 dB/mW) oraz pozłacany kabel. Nie należy się przy tym zbytnio obawiać o czas pracy – pojedycza bateria AAA ma wystarczyć na 40 godzin. Ponadto, nawet jeśli bateria się rozładuje, dzięki trybowi biernemu muzyka nie przestanie grać. HN-900 nie będą też zbytnio ciążyć na głowie – ważą zaledwie 168 gramów.

A ile kosztują? Niemało, bo cenę sugerowaną ustalono na poziomie 449 zł. Czy to jednak dużo jak na tak wielofunkcyjny produkt? Niekoniecznie, w końcu tłumiące hałas modele Bose kosztują 3 razy więcej, choć oferują też wyższą jakość dźwięku. Jeśli jednak ta ostatnia będzie zbliżona do tej znanej choćby z cenionych Aurvana Live to i na HN-900 powinni znaleźć się chętni.

 Zdjęcie