Klawiatury Line6 - nowoczesność i mobilność

Miniaturka

Line 6 przedstawia nowe klawiatury sterujące Mobile Keys, przeznaczone dla iPAD’a, iPhone’a, komputerów MAC oraz PC. Mobile Keys 25 oraz Mobile Keys 49 to para nowych, lekkich oraz mobilnych klawiatur, które sterują zarówno aplikacjami audio na iOS, jak i pełnią rolę typowych kontrolerów USB MIDI dla platform MAC oraz Windows. Oba modele posiadają pełnowymiarową klawiaturę która jest czuła na siłę nacisku (Velocity), co pozwala odtworzyć nawet najdelikatniejsze niuanse wykonawcze grającego na nich muzyka. Klawiatury są w pełni kompatybilne z każdą aplikacją na iOS która wspiera standard CoreMIDI, taką jak Garage Band oraz cała masa modułów perkusyjnych, syntezatorów oraz innych wirtualnych instrumentów.

 Zdjęcie

"Posiadając Mobile Keys 25 lub 49, posiadasz nie tylko dwa bardzo mobilne rozwiązania do grania i nagrywania na twojego iPhone’a oraz iPAD’a wszędzie gdzie się znajdujesz, ale również masz możliwość ciągle poruszać się pomiędzy swoimi aplikacjami na iOS a MAC lub PC za pomocą jednej klawiatury" - współzałożyciel oraz innowator w firmie LINE 6, Marcus Ryle.

 ZdjęciePrezentowane klawiatury nie wymagają żadnych dodatkowych urządzeń, zasilaczy ani baterii do działania. Są zasilane z szyny dokującej, więc po prostu wpinamy je w złącze dokowe danego urządzenia działającego na iOS i są one od razu gotowe do pracy. Oba modele są wyposażone w kontrolery Pitch oraz Modulation oraz parę złącz JACK 1/4 cala przeznaczonych dla kontrolerów nożnych Sustain oraz Expression. Oczywiście obie
klawiatury są wyposażone równierz w standardowe złącze USB, co czyni je kompatybilnymi z każdym komputerem stacjonarnym oraz laptopem.

Mobile Keys 25 oraz Mobile Keys 49 są kompatybilne z iPOD touch (3 oraz 4 generacji ), iPHONE 4, iPHONE 3GS, iPAD oraz iPAD2, z każdym komputerem MAC oraz PC.

Sugerowana cena detaliczna dla Mobile Keys 25 to około 100£, a dla Mobile Keys 49 to około 130 £. Oba modele trafią do dystrybucji na początku 2012 roku.