Odtwarzacz MP3 oparty na Androidzie

Miniaturka

Cowon przygotował dla nas kolejną niespodziankę. Twórca ukazuje urządzenia, które wiele osób wysyła już do lamusa, w coraz to nowych odsłonach. Najnowszy model odtwarzacza MP3 – Z2 wyposażony został w system operacyjny Android.

Póki co seria tych odtwarzaczy pojawiła się w sprzedaży tylko na rynku koreańskim. Urządzenie dostępne jest w 2 kolorach obudowy - białym i czarnym, a także w trzech wersjach różniących się pojemnością wbudowanej pamięci: 8, 16 lub 32 GB. Ceny wahają się od 270 do 350 dolarów. Co otrzymujemy za tak wysoką cenę?

 Zdjęcie

Główną zaletą jest system operacyjny – Android 2.3 Gingerbread. W połączeniu z całkiem niezłą platformą sprzętową, jaką z pewnością jest procesor ARM Cortex A8 o częstotliwości taktowania 1 GHz. Pozwala to na dużą wygodę użytkowania. Urządzenie zostało wyposażone w dotykowy ekran AMOLED o przekątnej 3,7 cala, wyświetlający 16 milionów kolorów.

Odtwarzacz Z2 Plenue posiada podstawowe moduły komunikacji bezprzewodowej – Wi-Fi oraz Bluetooth. Ponadto posiada złącze USB 2.0. Co ciekawe, ma wyjśćie HDMI, pozwalające na podłączenie go do dowolnego ekranu full HD.

Wbudowaną pamięć można powiększyć o pojemność karty micro SD, dla której przygotowano odpowiednie złącze. Na obudowie znajdują się dodatkowe przyciski nawigacyjne, które są przeznaczone do obsługi playera muzycznego. Odtwarzacz jest mały i lekki. Jego wymiary to 62 x 116 x 12 mm, a waga wynosi tylko 116 g.

 Zdjęcie

Dzięki Android'owi otrzymujemy nieograniczone możliwości odtwarzania multimediów. Dlatego też nazywanie Z2 Plenue odtwarzaczem MP3 nie jest zgodne z prawdą. System operacyjny oraz wyjście HDMI sprawiają, że jest to urządzenie, które służy za odtwarzacz filmów full HD, a nawet za ultraprzenośną konsolę do gier.

Podsumowując jest to odtwarzacz MP3, który dzięki Androidowi, staje się przenośną stacją multimedialną.