QuNeo - nowy kontroler padowy

MiniaturkaQuNeo to odrębny gatunek kontrolera dla twórców muzyki elektronicznej, DJ'ów i VJ'ów. Jest tak funkcjonalny jak inne kontrolery padowe jednak dodaje nowy wymiar do kontroli dotykowej. Dotykowe pady, suwaki, sensory obrotowe oraz przełączniki.

Każdy z 27 padów, suwaków, sensorów rozpoznaje siłę i miejsce nacisku. Również 17 przełączników rozpoznaje siłę z jaką na nie naciskamy.

Podświetlenie LED Light Feedback

Schemat podświetlenia 251 wielokolorowymi diodami zapewnia informację o tym co się dzieje na kontrolerze w trakcie grania i odtwarzania. Człowiek i urządzenie połączone poprzez dźwięk, dotyk i światło.

Pady

16 kwadratowych padów ze 127 poziomami dynamiki, czułymi na położenie i nacisk.

Sensory obrotowe

2 obrotowe sensory umożliwiają przewijanie, włączanie, rozciąganie, zmniejszanie, manipulowanie i wiele więcej. Każdy z nich mierzy kąt, nacisk i dystans od środka.

Suwaki Multi-touch Sliders

9 suwaków dotykowych może być zmapowanych np. jako fadery lub kontrolery efektów. Podświetlenie może działać w trybie miernika VU oraz pokazywać aktualne położenie. Multi-touch pozwala na dodatkowe funkcje jak ustawianie położenia w stereo lub rezonans filtrów. Tapowanie może pełnić dowolną funkcję np. mute.

Przełączniki

Przełączniki są umieszczone w grupach aby wybierać sample, banki faderów czy kontrolę transportu.

Wymiary iPada

QuNeo jest rozmiarów iPada i pasuje do akcesoriów takich jak uchwyty, statywy lub inne. Ponadto pracuje z USB, MIDI lub OSC i komunikuje się z dowolnym programem DAW bez skomplikowanej instalacji.