Vestax QFO - mikser i gramofon w jednym

Miniaturka

Vestax QFO, nowy rewolucyjny model, który łamie granice typowego zestawu DJ'a, składającego się z gramofonów i miksera. Dzięki zamknięciu i połączeniu w jednym urządzeniu gramofonu i miksera, umozliwiono nam tworzenie nowych nieznanych dotąd, form ekspresji muzycznej. 

Kiedyś powiedziano: "JEDEN CZŁOWIEK powinien rozpocząć nowy rozdział w historii". Q-BERT (zdobywający czterokrotnie pod rząd, mistrzostwo świata DMC) już to wielokrotnie udowadniał, będąc pionierem i innowatorem wykorzystania gramofonu jako instrumentu. Teraz wraz z From Yoga promuje QFO, którego są ojcami chrzestnymi i przy którego projektowaniu aktywnie uczestniczyli.

NADCHODZI STYL NOWEJ GENERACJI...

QFO, to tak naprawdę ulepszony gramofon z serii PDX, plus 2 kanałowych profesjonalny mikser z 2 torowym equalizerem na każdy kanał… w jednym! Być może jesteśmy świadkami rewolucji w świecie turnablistycznym, za którą będzie stało właśnie to jedyne w swoim rodzaju urządzenie. Określane mianem PLUG & PLAY & BATTLE.EXTERNAL INPUT MIXER

Mikser QFO jest oparty na światowym standardzie jakim jest PMC-05PRO III. Wejścia dla dwóch urządzeń z sygnałem liniowym (CD / MP3 player, DAT, Mini Disc, etc) oraz możliwość przekierowania sygnału z QFO do każdego z 2 kanałów. Mikser posiada jedno wyjście liniowe RCA i dwa wyjścia słuchawkowe (1/4 calowe PHONE oraz MINI JACK).DYNAMIC BALANCE STRAIGHT ARM

Zaadoptowanie unikalnej metody, jaką jest siła sprężyny zamiast grawitacji ułatwia stabilizację siły nacisku igły gramofonowej. Igła lepiej trzyma się płyty, co jest szczególnie istotne przy "agresywnym" stylu grania.DIRECT DRIVE DC MOTOR

Silnik, serce gramofonu, to sprawdzony wysokiej jakości napęd znany z gramofonu PDX-2000. Maksymalny, ciągły moment przyspieszenia wynosi 4.7 kg/cm (stały moment obrotowy wynosi 2.7 kg/cm). QFO posiada 2 zestawy symetrycznie rozłożonych przycisków START/STOP, 33/45RPM, REVERSE, QUARTZ LOCK co pozwala DJ'owi grać w jego naturalnym stylu.

180° SPIN SLIDE PITCH CONTROL

Możliwość regulacji pitch do ±50%, za pomocą zaokrąglonego suwaka, umieszczonego wzdłuż talerza. Dzięki temu tym samym czasie możliwe jest połączenie poruszania płytą z jednoczesnym ustawianiem pitch’a.

CROSSFADER

Doskonale znany fader z serii 05 PMC, jednak o nieco zmienionych i polepszonych parametrach, tak, aby sprostać nowym możliwością, jakie daje QFO. Posiada wszystkie cechy i możliwości wpływu na jego parametry (krzywa, rewers) znane z rodziny PMC 05 proSpecyfikacja techniczna:

INPUT: LINE×2(RCA)
OUTPUT: LINE×1(RCA)
HEADPHONE OUT ×2(1/4inch PHONE×1, MINI JACK×1)

MOTOR: DIRECT DRIVE DC MOTOR
STARTING TORQUE: 2.7kg/cm
STARTING TIME : 0.5 sec(33 1/3 rpm)70°
WOW FLATTER: 0.007% W.R.M.S

TONE ARM:
- Anti Skipping Tone arm System
- Dynamic Balance Method(max height adjustment 9mm)

POWER: AC 220/240V, 50/60 Hz