Nowośc od Pioneera: Remix-Station 500

MiniaturkaNowość od Pioneera - Remix-Station 500 proponuje szeroki wachlarz zastosowań, od występów DJ'skich po produkcję muzyki. Urządzenie składa się z dwóch gałek, które zapewniają intuicyjne sterowanie muzyką.

 

Pressure Controller to dwa duże pokrętła zapewniające DJ'owi dostęp do wielowymiarowego kontrolowania muzyki. Prosty układ urządzenia gwarantuje łatwiejsze tworzenie efektów oraz szybki dostęp do wszystkich funkcji.

Zdjęcie

Zdjęcie

RHYTHM FX

Ta część umożliwia użytkownikowi wyzwalanie pięciu uniwersalnych próbek perkusyjnych, z których każda zawiera aż sześć odmian rytmu i dźwięku, które mogą być stosowane podczas występów na żywo. Pięć efektów kontrolowane jest przez pokrętło. Przycisk Overdub umożliwia DJ'om sekwencjonowanie własnego brzmienia i tworzenie efektów.

SCENE FX

Ta część posiada przyciski i pokrętło do intuicyjnego tworzenia muzyki. Każdy efekt posiada dwa możliwe warianty - cztery dla głośności-dostępne przez naciśnięcie przycisku Dostosuj. Funkcja Echo + dodaje dodatkowy efekt echa.

RELEASE FX

Przyciski tej części ułatwiają dostęp do funkcji Back Spins, Brakes i Echo. Pomaga w tworzeniu złożonych kombinacji efektów w danym stylu. Długość i częstotliwość każdego efektu można zmieniać za pomocą przycisku Dostosuj.

Zdjęcie

VST/AU/RTAS

Oprócz występów na żywo, wszechstronny REMIX-STATION 500 może być stosowany w studio do produkcji muzyki i masteringu. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera, aby kontrolować wirtualne wtyczki RMX-500 VST/AU/RTAS, bez korzystania z myszy czy klawiatury. Istnieje możliwość uruchomienia wirtualnych instancji na tyle kanałów ile procesor jest w stanie obsłużyć.

Zdjęcie

Ponadto urządzenie jest wyposażone w kartę dźwiękową, która pozwala na bezpośrednie podłączenie słuchawek lub głośników.

Pozostałe funkcje:

• QUANTIZE: analizuje muzykę w czasie rzeczywistym i synchronizuje zmiany z pozycji rytmu muzyki
• Auto BPM: automatycznie mierzy tempo muzyki
• wsparcie MIDI: może być używany jako kontroler MIDI
• Kompaktowy i elegancki wygląd: przenośny, idealny dla mobilnych DJ-ów
• X-Stand: może być zamontowany na przenośnym statywie Pioneer T-U101 statyw (sprzedawany oddzielnie).

Główne dane techniczne:

Wejścia: INPUTx1 (RCA stereo)
Wyjścia: OUTPUTx1 (RCA stereo), wyjście słuchawkowe MONITOR OUT x1 (1/4inch telefonu)
Inne porty: USB x 1 (Port B, stereo 1in/1out)
Próbkowania: 48 kHz
A / D i D / A 24 bit
Pasmo przenoszenia: 20 Hz ~ 20 kHz
Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,006% lub mniej
S / N ratio: 96 dB lub więcej
Wymiary zewnętrzne: 306 mm (szer.) x 132 mm (głęb.) x 67 mm (wys.)
Waga: 0,93 kg