Onkyo GX-W100HV - kable zastąpiono WIFI

Miniaturka

Jeszcze do niedawna głośniki trzeba było podłączyć kablami do wzmacniacza, a następnie włączyć muzykę z płyty. Czasy się zmieniły, głośniki stały bezprzewodowe i zdolne odtwarzać dźwięk bezprzewodowo. Takie też są Onkyo GX-W100HV.

Z pozoru wyglądają jak aktywne monitory, ale w środku kryją o wiele więcej. Przede wszystkim moduł WiFi pozwalalający na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki (MP3, AAC, WAV) z sieci lokalnej z wykorzystaniem technologii DLNA. Co ważne, aby połączyć głośniki z domowym routerem nie trzeba wpisywać żadnych danych (zresztą, w przypadku głośników byłoby to niezwykle trudne), lecz tylko wcisnąć przycisk – resztę załatwi technologia WPS (WiFi Protected Setup).

Zdjęcie 

Pora przejść do tradycyjnych danych: GX-W100HV składają się z 4,7-calowego głośnika niskośredniotonowego oraz 1,2-calowej kopułki wysokotonowej. Każda z kolumn ma moc 15 watów i pasmo przenoszenia 50 Hz – 100 kHz. Gdyby komuś było za mało basu może dołączyć subwoofer. Nie zabrakło też wejść cyfrowego (optyczne) i analogowego (RCA), a także zlokalizowanego na przedniej ściance wyjścia słuchawkowego.

Zdjęcie 

Nowy produkt Onkyo ma wymiary 140 x 194 x 260 mm i waży 3,7 kg. Jak łatwo się też domyślić, nie kosztuje mało – cenę ustalono na poziomie 520 dolarów, czyli 1650 zł. Z jednej strony to sporo, ale jeśli potrzebujemy niewielkich głośników z łącznością bezprzewodową, to dlaczemu nie? Jakość dźwięku nie powinna rozczarowywać.

Autor: Kamil Homziak