Sennheiser RS 220 - bezprzewodowa wolność

Miniaturka

Niestety, nie każdy ma miejsce czy środki finansowe na dobrej jakości kolumny, nie każdy też lubi ograniczajacy go kabel. W takim razie Sennheisery RS 220 będą dobrym rozwiązaniem!
Ten model to nowa propozycja niemieckiego koncernu skierowana do najbardziej wymagających klientów. Często bezprzewodowe słuchawki czy głośniki oferują gorszą jakość dźwięku od tych kablowych. Teraz ma być inaczej.

RS 220 to urządzenie otwarte korzystające z cyfrowej, bezprzewodowej transmisji sygnału. Według przestawicieli Sennheisera, po raz pierwszy udało się im stworzyć model, który dawałby pozbawiony zakłóceń dźwięk pomimo braku przewodu. Sama stacja dokująca ma możliwość podłączenia wielu źródeł dźwięku, ponieważ jest wyposażona w złacza RCA (chinch) oraz cyfrowe koaksalne i optyczne. Co ważne, odpowiednie przewody znajdują się w zestawie ze słuchawkami.

ZdjęcieWażące 329 gramów słuchawki korzystają z technologii DSSS (Direct Sequence Spread Spectrum) i są w stanie dostarczyć dźwięk na odległośc około 300 metrów na zewnątrz i 100 metrów wewnątrz budynków. Pasmo przenoszenia to 16 Hz – 22 kHz, a wbudowana bateria Ni-MH zapewnia do 8 godzin pracy. O komfort uszu słuchacza zadbają welurowe pady oraz wyścielony materiałem pałąk.
Słuchawki pojawiły się już w sprzedaży w Polsce. Cena, jak na najnowszy model, nie może być niska. Wynosi 1849 zł. To pozornie dużo, ale jeśli jakość dźwięku rzeczywiście jest tak dobra, jak zachwala producent, kwota ta staje się dużo do zniesienia.