Nowości ESI z targów MusikMesse 2012

MiniaturkaFirma ESI podczas tegorocznych targów MusikMesse (marzec 2012) zapowiedziała ukazanie się w najbliższych miesiącach interesujących nowości. Oprócz nowych kart dźwiękowych PCIe oraz USB pojawią się także nowe przetworniki AD i DA, urządzenia MIDI dla łączenia wielu wyjść do 1 wejścia MIDI, a także nowe monitory studyjne. Oto zapowiedziane nowości:

1. U2B

Zdjęcie

Wysokiej jakości lampowy przedwzmacniacz z wbudowanym interfejsem audio na USB. Służy do profesjonalnego rejestrowania sygnału z gitary lub mikrofonu i jest idealny do pracy jako interfejs pod Windows, Mac, a także samodzielnie. Urządzenie oparte na lampie 12AX7 posiada gniazda typu XLR/TRS combo, które można podłączyć do profesjonalnego mikrofonu (pojemnościowego lub dynamicznego) lub gitary. Sterowniki ASIO 2.0 pozwalają także na połączenie dwóch takich interfejsów.

2. GigaPort HD+

Zdjęcie

Wysokiej jakości 8-kanałowy interfejs na USB przeznaczony dla użytkowników wymagających najwyższej jakości wielokanałowego wyjścia audio. Zapewnia najwyższej klasy przetworniki dla wielokanałowego odtwarzania, a także 2 niezależne wyjścia słuchawkowe. Gigaport HD+ jest nie tylko idealnym rozwiązaniem dla DJ'ów, lecz także dla audiofilów szukajączych najczystszego dźwięku surround.

3. Juli@ XTe

Zdjęcie

Nowa wersja najlepiej sprzedającej się karty Juli@ oferującej jakość dźwięku 24bit / 192kHz przy 4 wejściach i 4 wyjściach symetrycznych lub niesymetrycznych, dzięki samodzielnie odwracalnej części płyty. Użytkownik sam wybiera, czy chce korzystać z gniazd symetrycznych, czy niesymetrycznych, przy czym zawsze dostępne są MIDI i łączy cyfrowe. Nowa wersja obsługuje lepszy i szybszy slot PCIe i jest kompatybilna z najnowszymi komputerami i systemami.

4. MAYA EX8

Zdjęcie

Interfejs audio na USB o 2 wejściach i 8 wyjściach - to unikatowy i wysokiej jakości interfejs idealnie obsługujący dźwięk przestrzenny 5.1 i 7.1. Może być używany przy laptopie lub komputerze stacjonarnym. Posiada także optyczne wyjście cyfrowe i dziąła zarówno z PC jak i Mac. Obsługuje sterowniki ASIO i jest idealnym rozwiązaniem dla DJ'ów.

5. Aktiv 08

Zdjęcie

Całkiem nowa odmiana znanych monitorów nEar08 Experience, posiada udoskonalone działanie przy niskich częstotliwościach i najwyższej jakości kevlarowy głośnik 8". Nowe głośniki aktiv 08 dostarczają niezrównanej dynamiki dźwięku.

6. Aktiv 05

Zdjęcie

Jest to nowa wersja słynnych monitorów nEar05 Experience, która jednak wynosi jakość odsłuchu na jeszcze wyższy poziom. Nowo-zaprojektowana jedwabna kopuła głośnika wysokotonowego oraz najwyższej jakości kevlarowy 5" głośnik dostarcza najlepszej dynamiki przy średnio-niskich częstotliwościach. Firma ESI jako pierwsza zaczęła używać kevlaru w monitorach studyjnych.

7. mikroADC / mikroDAC

Zdjęcie

Urządzenia mikroADC i mikroDAC są niezastąpionym rozwiązaniem przy pracy z sygnałem cyfrowym S/PDIF (optycznym lub coaxialnym). mikroDAC to prosty, wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy, który jest idealny dla interfejsów audio, TV i wielu innych urządzeń zawsze, kiedy potrzebny jest sygnał analogowy (symetryczny lub niesymetryczny). mikroADC to przetwornik analogowo-cyfrowy z wyjściami w formacie S/PDIF.

8. mikroMERGE / mikroTHRU

Zdjęcie

Urządzenia mikroMERGE i mikroTHRU są prawdziwym rozwiązaniem problemów w środowisku MIDI. mikroMERGE jest niezastąpiony, kiedy zachodzi potrzeba podłączenia wielu wyjść MIDI do 1 wejścia MIDI. Sygnały podane do 4 wejść MIDI tego urządzenia są łączone do 1 wyjścia bez żadnej straty taktowania, czy innych strat sygnału. mikroTHRU pozwala na podłączenie 1 wyjścia MIDI do 4 wejść MIDI.

Dystrybutor: Sound Import