Nie masz gramofonów? Zrób je sobie sam!

Miniaturka

W dzisiejszych czasach gramofon kojarzy się ze sprzętem dla zaawansowanego DJ-a lub bogatego audiofila. Czy sprzęt ten może być dostępny również dla osób niedysponujących setkami złotych na spełnianie swojej oryginalnej pasji? Wygląda na to, że tak. Gramofon nie musi być ani drogi, ani zaawansowany.

 Zdjęcie

Niemiecka designer Livia Ritthaler przygotowała niedawno projekt prawdziwie minimalistycznego gramofonu. Do skonstruowania urządzenia potrzebna jest tylko igła, rolka zwiniętego papieru oraz wirująca taca na płytę winylową. Urządzenie nie jest podpinane do prądu, więc by móc słuchać muzyki, trzeba zadbać o własnoręczne zasilanie. Popatrzcie na krótką prezentację urządzenia:

Ten minimalistyczny gramofon może stać się główną atrakcją hipsterskiej imprezy! Jedyne co trzeba zrobić to wynająć kogoś, kto przez cały wieczór będzie kręcić płytami. Po co korzystać z tak popularnej i mainstreamowej elektryczności :)?

Nie wiadomo, czy pani Ritthaler planuje wprowadzenie swojego dzieła do powszechnej sprzedaży. Nawet jeśli gramofon nie trafi na półki sklepowe, zawsze można zbudować sobie podobny w domowych warunkach.