Polish Independent Music Compilation na NuPlays

MiniaturkaNa NuPlays jest już dostępna płyta „Polish Independent Music Compilation vol. 1”. Krążek został wydany w ramach projektu, który ma na celu promocję polskiej muzyki niezależnej.

 

NuPlays jest oficjalnym partnerem tej inicjatywy i dystrybutorem albumu w formie cyfrowej. Płytę zdobyć można w nietypowy sposób – kupując same pliki MP3, kupując koszulkę PIMC razem z muzyką lub też kupując specjalną, limitowaną koszulkę PIMC, która jest jednocześnie biletem wstępu na koncerty organizowane w ramach projektu PIMC. „Polish Independent Music Compilation vol. 1” to składanka prezentująca 17 niezależnych zespołów reprezentujących różne style muzyczne - począwszy od rocka, poprzez punk aż do metalu. Lista wykonawców wybrana została spośród ponad setki zgłoszeń. Kapituła, składająca się z ludzi zaangażowanych w realizację i promocję projektu Polish Independent Music Compilation (PIMC), dokonując wyboru kierowała się dwoma kryteriami: jakością nadesłanego materiału oraz dotychczasowymi działaniami muzyków związanymi z promocją ich twórczości.

Okładka

NuPlays, który popiera inicjatywy, mające na celu pomoc i promocję niezależnych artystów, oraz udostępnia im szereg narzędzi, ułatwiających sprzedaż muzyki i innych ofert, przyłączył się do realizacji tego projektu, stając się jednym z jego partnerów i oficjalnym dystrybutorem płyty w formie cyfrowej.

„W naszym serwisie znaleźć można muzykę zarówno znanych artystów, jak i tych mniej znanych, niezależnych i początkujących. Staramy się udostępniać im szereg udogodnień, dzięki którym w łatwy sposób i całkowicie za darmo mogę sprzedawać swoją muzykę i inne oferty. Ponadto, razem z warszawskim klubem Progresja, organizujemy konkurs dla początkujących kapel o nazwie Otwarte Wtorki z NuPlays. Właśnie zakończyła się jego druga edycja a zwycięski zespół otrzymał w nagrodę profesjonalną sesję nagraniową. Wspieramy i kibicujemy niezależnym zespołom dlatego też nie mogło nas zabraknąć wśród firm zaangażowanych w projekt Polish Independent Music Compilation.” – powiedział Paweł Soproniuk, założyciel i prezes NuPlays.

Do kupienia są również koszulki wizerunkowe PIMC, a także limitowana seria koszulek PIMC, które są jednocześnie biletem wstępu na każdy koncert, który organizowany będzie w ramach projektu Polish Independent Music Compilation. Na NuPlays pojawiać się będą również bilety na streaming live z koncertów, które odbywać się będą w ramach tej inicjatywy. Płyta pojawi się również niebawem w formie krążka CD.

Polish Independent Music Compilation to projekt, który zrodził się w głowie Darka Kalbarczyka z zespołu V8, dojrzewał przez kilka miesięcy aby ostatecznie przyjąć formę oddolnej inicjatywy muzycznej mającej na celu promocję polskiej muzyki niezależnej. W realizację przedsięwzięcia zaangażowane są również takie firmy jak: A&K Production House czyli Kostek Andriejew, który odpowiada za wydanie płyty i kwestie formalne, Muzodajnia.pl oraz Live Nation Store, które razem z NuPlays odpowiadają za dystrybucję płyty w wersji cyfrowej, a także Fonografika, dzięki której wydawnictwo będzie dostępne w sklepach Empik, Saturn oraz Media Markt. Projekt otrzymał wsparcie medialne między innymi: Radio Bemowo FM, Fabryka Zespołów, Top Guitar, Death Magnetic.pl, a także Klub Progresja oraz targi Music Baazar.

Najlepsze zespoły składanki będą miały przyjemność reprezentować polską scenę niezależną w przyszłorocznej edycji festiwalu Woodstock Ukraina.


Źródło: www.netfan.pl/www.nuplays.pl