Kasia Pakosińska zaśpiewa i zatańczy z Leszczami

MiniaturkaNajpromienniejsza kobieta w polskim show biznesie Kasia Pakosińska stanęła na czele rozrywkowo-dansingowej supergrupy Leszcze. Nagrali właśnie pierwszą wspólną piosenkę "Zabierz moje sukienki".

 

Muzyczne love story Pakosy i zespołu Leszcze zaczęło się w 2013 roku. Wtedy to powstał pomysł wspólnego nagrania utworów, które nawiązują do tradycji polskiej piosenki rozrywkowej, ale w nowych, świeżych aranżacjach. "To będzie dansing na miarę XXI wieku", mówi Kasia Pakosińska. Wykształcona muzycznie, świetnie obyta ze sceną, z niepowtarzalnym poczuciem humoru, idealnie zgrała się z profesjonalnym leszczowym bandem. "Leszcze zawsze miały dobry humor i pozytywną sceniczną energię, ale dzięki Kasi, jesteśmy dodatkowo uzbrojeni w obłędny seksapil" mówi basista zespołu Jacek Sadowski.

Okładka

Pierwszy wspólny singiel formacji to piosenka z lat 60-tych autorstwa Wandy Warskiej i Andrzeja Kurylewicza "Zabierz moje sukienki". Ten muzyczny żart, w nowej odsłonie zyskał drugą młodość. Produkcją zajął się bowiem Paweł Sęk, współpracujący na co dzień z takimi gwiazdami jak Taylor Swift, Jay Z czy Kanye West. Nominowany do Grammy w 2012 i w 2013 roku Polak z Los Angeles do zabawnego tekstu i chwytliwej melodii dorzucił szczyptę nowych brzmień i wciągający bit. Leszcze jak zawsze zachwycają fantazyjnymi partiami dęciaków, wyczuciem oldschoolowej stylistyki i poczuciem muzycznego humoru.