Plastic prezentują nowy singiel "I Want U"

Miniaturka“I Want U” to nowy singiel zespołu Plastic wydany w formie EPki z zestawem elektryzujących remixów dziewięciu młodych zespołów i DJ’ów tworzących nową jakość niezależnej sceny.

 

Remiksy stworzone zostały przez twórców takich jak: Xxanaxx, Rubber Dots, The Dumplings, The And, Mathplanete, No Drama, Bee Hunter, oraz 2 szwedzkich artystów: Moist i PaleSkinnySwede. "I Want U" to porywający, świeży, ale i lekko niepokojący taneczny utwór, który nie tylko poruszy wasze serca i stopy. "I Want U" nie pozostawi Was w spokoju, jeżeli kochaliście i pragnęliście kogoś zbyt mocno. Tak mocno, by stracić rozum. Tak mocno, by uzależnić się od zapachu ukochanej osoby. Tak mocno, by nie móc już bez niej istnieć, by pozostał jedynie strach przed tym co nieuniknione – przed utratą kontroli..

Okładka

Utwór pochodzi z trzeciego albumu Plastic "Living In The iWorld”. Plastic świetnie czuje się w klubowych klimatach – mimo, że na swoim najnowszym albumie wykazał się zamiłowaniem do różnorodności i choć równie dobrze prezentuje odmienne style, nie zapomina o swoich klubowych korzeniach. W "I Want U" usłyszymy funkujące gitarowe riffy, charakterystyczne dla Plastic 80’s’owe - analogowe, syntezatorowe brzmienia. Naszą uwagę od początku przykuwa intrygujący rytmiczny sample wokalu Agi przetworzony przez kultową Yamahę VSS 100. Jest też melodyjna, bujająca linia basu i wpadające w obłęd sexy wokale. Na koniec jeszcze saksofonowe solo przypominające wielkie przeboje Hall & Oats, Sade, Gerry Rafferty czy ostatnio M83. Czyli wszystko to, co Plastic lubi najbardziej.


Źródło: www.netfan.pl/www.epf.pl