Endo prezentuje nowy singiel "Need Somebody"

Miniaturka"Need Somebody" to tytuł pierwszego singla debiutującego na rynku muzycznym warszawskiego duetu producenckiego Go Go Money, w którego skład wchodzi EN.DO oraz Emil T.

 

Utwór powstał przy współpracy z amerykańskim wokalistą - Siergio i przedpremierowo został finalistą konkursu Discovered by Good Time Radio oraz ukazał się na składance CD o tej samej nazwie.

Zdjęcie

ENDO,czyli Michał Górnik urodzony 22 listopada1982 roku w Warszawie.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy środowiska klubowego w stolicy Naszego kraju. Od lat zakochany w najlepszych klubowych brzmieniach, nie raz w swoich setach powraca do klasyków, które ukierunkowały jego styl muzyczny. Jako jeden z niewielu, dzięki swojej pasji oraz niesamowitej energii potrafi porwać publiczność do tańca i utrzymać ją w stanie euforii przez całą noc. Uwielbia klimaty NuDisco oraz Deep House.

Jego przygoda z clubbingiem zaczęła się w 2000 roku w jednym z najlepszych klubów w Polsce (legendarnym już) klubie PIEKARNIA. Tam posiadając status VIP zapoznał polską oraz światową czołówkę Djs. W 2005 roku postanowił spróbować własnych sił i pod okiem Dj Ellis'a (dawniej Utopia/Piekarnia) oraz Patryka Hagala (SQ Poznań) wziął udział w warsztatach organizowanych przez Alternative Dance oraz klub Piekarnia.

Na scenie muzycznej czynnie udziela się od 2008 roku, zagrał praktycznie we wszystkich klubach w stolicy oraz większości klubów w Polsce. Występował również w Anglii, Czechach oraz Austrii. Był rezydentem w Discrete, FonoBarze oraz H2O.

Przełomem w karierze artysty było poznanie w 2009 roku Jędkera (WWO, Jędker Realista), który startował właśnie ze swoim nowym klubowym projektem Monopol. Początkowo przyjął posadę managera zespołu by już na początku 2010 roku stać się pełnoprawnym jego członkiem (Dj/Producent). Produkcje zespołu podbiły praktycznie wszystkie listy przebojów radiowych oraz telewizyjnych. Do największych sukcesów zespołu należy 1 miejsce w sylwestrowej liści TOP 100 Dekady w Tv VIVA Polska wyprzedzając mdz. in. Justina Timberlake'a czy Britney Spears. Monopol odebrał wiele nagród muzycznych oraz zagrał ok 350 koncertów na terenie kraju i za granicą. Stawali na jednej scenie z największymi polskimi i światowymi gwiazdami (mdz. in. OCEANA, Krzysztof Krawczyk, Andrzej Piaseczny, DODA, Ewa Farna, Marina, Volver, Wet Fingers, Pewex, Kalwi i Remi etc, etc....). Zespół otrzymał również 2 nominacje do statuetki VIVA Comet w 2011 roku, na której również wystapil.

Na początku 2013 roku zespół Monopol zawiesił swoją działalność. Chwilę później ENDO poznał Emila T, z którym tworzą duet producencki o nazwie Go Go Money. W styczniu przy współpracy z czarnoskórym amerykańskim wokalistą Siergio ukazał się ich pierwszy singiel pt. „Need Somebody”, który przedpremierowo zajął III miejsce w konkursie Discovered by Good Time Radio. Aktualnie trwają pracę nad debiutanckim albumem, na którym poza Siergio pojawią się mdz. in.: Frenchy (Afromental), John James, Nick Sinckler, Filip Mettler, Chris Joker i inni.

W dotychczasowej karierze ENDO wystąpił na ponad 600 eventach różnego typu: koncerty oraz imprezy klubowe; firmowe (PLAY, MTV, Telewizja N, STOCK, Stadion Narodowy, PKP Cargo, BUTIK, etc); masowe (MENs DAY, WOŚP, Marsz Wyzwolenia Konopi, Dni Miasta); juwenalia (Politechnika Łódzka oraz Rzeszowska, Uniwersytet Medyczny w Warszawie oraz Lublinie, etc.); produkcjach telewizyjnych (VIVA Comet, MTV Cribs, Sylwester z Polsatem, FAMA Awards, etc.). Pojawiał się również w kilku teledyskach, udzielał wywiadów w większości stacji radiowych i telewizyjnych. W 2013 roku doczekał się swojego debiutu filmowego w filmie Pawła Bilskiego pt. „SkarLans”. W filmie tym zagrali mdz. in. Jędker, Michał Milowicz, Kasia Cichopek, Wiktor Zborowski, Krzysztof Ibisz, Rafał Mroczek i inni.

Udzielał się również w warszawskiej gastronomii. Był barmanem, menadżerem w kilku warszawskich klubach oraz współwłaścicielem Szklarni, The One Club i FonoBaru. Współorganizował również kilkaset eventów, głównie na terenie Warszawy.