Malia feat. Boris Blank z Yello: premiera 8.04

Miniaturka8 kwietnia na polskim rynku ukaże się album Malii z Borisem Blankiem z Yello. Album Convergence powstał w wyniku trzyletniej współpracy Malia z Borisem Blankiem - założycielem i członkiem grupy Yello.

 

Boris Blank w charakterystycznym brzmieniu głosu Malii i w jej charyzmatycznej osobowości dostrzegł wspaniałe uzupełnienie swoich czystych konstrukcji dźwiękowych. Muzyka z albumu „Convergence” jest pełna zmysłowości i bólu, a przy tym wyjątkowego piękna. Jedenaście piosenek zamieszczonych na tym pełnym intensywności i natchnienia albumie mówi o życiu i przetrwaniu. Są to hymny pełne tragicznych chwil i dramatycznych momentów, które mówią o duchach, prostytucji, niewolnictwie, chorobie, duchowości i oczywiście o miłości. Są jednocześnie lekkie i głębokie, mądre i proste.

Zdjęcie

Malia mówi otwarcie o wydarzeniach i emocjach, które były inspiracją dla jej nowego albumu. „Kiedy zaczęłam pracować z Borisem, stwierdzono u mnie raka piersi. W tym czasie stale przechodziłam kolejne okresy intensywnego leczenia. Przeszłam podwójną mastektomię. Ale najgorsze było dla mnie to, że nie mogłam być z moją córeczką. Ona dawała mi wiele siły, a także, w pewnym sensie, nie dawała mi wyboru - potrzebowała mnie a więc ja nie mogłam umrzeć. Muzyka zawsze dawała mi siłę, więc w tym czasie nagrałam album „Black Orchid” a jednocześnie pracowałem z Borysem nad „Convergence”. Muzyka okazała się najlepszym lekarstwem i tak było zawsze. Album „Black Orchid” - świetnie oceniony debiut płytowy Malii nagrany w 2012 roku, zawierający nowe opracowania piosenek Niny Simone przyniósł artystce Jazz Echo Award .

Singiel „I Feel It Like You” – energiczny, elektroniczny utwór w stylu R&B (nr 3 na płycie).