Premiera: Taraka i Przyjaciele "Podaj Rękę Ukrainie"

MiniaturkaPremiera płyty Taraka i Przyjaciele – „Podaj Rękę Ukrainie” odbyła się 18.03. Cały przychód wykonawcy ze sprzedaży płyt będzie przekazany, za pośrednictwem Fundacji Otwarty Dialog, rodzinom ofiar rewolucji.

Nie ma chyba osoby, która nie przejęłaby się sytuacją na Ukrainie. Majdan po raz kolejny zawrzał i zjednoczył ludzi pragnących jedynie wolności. Nie chcą pozostać obojętnymi, na te smutne wydarzenia, polsko-ukraiński zespół Taraka, zdecydował się na wydanie płyty pt. „Podaj Rękę Ukrainie”. Album to 13 przejmujących utworów, w których drzemie „słowiańska dusza”.

Okładka

Aby wzmocnić przekaz Artyści nagrali hymn Euromajdanu w trzech wersjach językowych – polskiej, ukraińskiej i angielskiej. Podaj Rękę Ukrainie to nie tylko piękne słowa, za nimi muszą iść czyny i konkretna pomoc. Muzycy zadecydowali o przekazaniu tantiem na pomoc ofiarom reżimu. Płyta to symbol polsko-ukraińskiej solidarności, cegiełka, która przyniesie ulgę rodzinom ofiar reżimu. Trudno znaleźć prostszy sposób, aby pomóc swoim sąsiadom, dlatego nie możemy pozostać obojętni.

„Podaj Rękę Ukrainie” to płyta, która jest wyrazem solidarności Polaków z narodem Ukraińskim w związku z wydarzeniami na kijowskim Majdanie. Wydawnictwo zawiera kompozycje artystów z Polski i Ukrainy. Piosenki od zawsze towarzyszyły ludziom w najtrudniejszych chwilach. Były na ustach i w sercach stając się symbolem jedności. Akcja zespołu Taraka przypomina, że muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale przede wszystkim otwiera serca, a my dzięki niej możemy naprawdę pomóc Ukrainie.

Inspiracją do powstania tej płyty jest akcja oraz piosenka o tym samym tytule, która polegała na odegraniu jej na Majdanie. Jednego dnia, o tej samej godzinie, piosenka zabrzmiała w większości rozgłośni radiowych na Ukrainie oraz Polsce. Na płycie utwór „Podaj Rękę Ukrainie” znajduje się aż w trzech wersjach językowych – polskim, ukraińskim oraz angielskim. Celem tego wydawnictwa jest również promocja słowiańskiej kultury i tamtejszych muzyków w naszym kraju - pokazuje Ukrainę w innym świetle, jako bogaty kulturowo kraj.

Transmisję z Kijowskiego Majdanu  obejrzało ponad 10 milionów widzów. Wydarzenie z marszu stało się jednym z najistotniejszych na Ukrainie. Po akcji zespół Taraka otrzymał podziękowania od członków Komisji ds. Kultury i Dziedzictwa Kulturowo-Historycznego Lwowskiej Rady Obwodowej.


Źródło: www.netfan.pl/www.hqt.pl