Zespół Video: Wojtek Łuszczykiewicz miga muzykę

MiniaturkaDo sieci trafił właśnie teledysk do nowego singla zespołu VIDEO „Dobrze, że jesteś”. To pierwszy singiel promujący trzeci album zespołu „Ej!”, którego premiera odbędzie się w drugiej połowie bieżącego roku.

 

Teledysk do utworu „Dobrze, że jesteś” powstał przy współpracy z osobami głuchymi, tworzącymi akcję Młodzi Migają Muzykę. – Trafiłem w Internecie na filmik, w którym młodzi ludzie pokazują sobie teksty znanych piosenek. Uderzyło mnie piękno języka migowego oraz refleksja, że jest w Polsce ogromna grupa ludzi, którą zwyczajnie ignorujemy i udajemy jakby ich nie było. W czasach walki o równe traktowanie różnych grup społecznych, ważniejsza stała się dla nas tęcza na placu w Warszawie niż wrażliwi, wartościowi ludzie, z którymi nie umiemy porozmawiać – komentuje Wojtek Łuszczykiewicz. – Stąd decyzja, żeby dosłownie pokazać, o czym jest nasza najnowsza piosenka – dodaje.

Zdjęcie

Teledysk do utworu „Dobrze, że jesteś” został w całości zaprezentowany w PJM (polskim języku migowym). PJM jest w Polsce pierwszym językiem dzieci, których obydwoje rodzice są głusi.

Zespół VIDEO istnieje od 2007 roku. Ma na swoim koncie album "Video Gra", z którego pochodzą przeboje: "Bella", "Idę na plażę" czy duet z Anią Wyszkoni "Soft". Druga płyta zespołu nosi tytuł „Nie obchodzi nas rock” i już przyniosła takie hity, jak: „Papieros”, "Środa czwartek", „Szminki róż” i „Fantastyczny lot”.

W 2008 roku grupa zdobyła Nagrodę Dziennikarzy festiwalu Top Trendy (z piosenką „Idę na plażę”) oraz wystąpiła na Międzynarodowym Sopot Festival z piosenką "Soft". Ponadto grupa była nominowana do wielu nagród, m.in. Viva Comet 2009 i 2011, Eska Music Awards 2009 i 2011 czy Mikrofonów Popcornu. Video zdobyło również nagrodę Famka za Najlepszy Debiut 2008 roku oraz Famka 2009 i Famka 2010 dla Zespołu Roku.

W maju 2011 roku zespół zdobył prestiżową nagrodę ESKA MUSIC AWARDS w kategorii Zespół Roku Polska, a w lutym 2012 roku został uhonorowany aż trzema nagrodami VIVA COMET 2012 w kategoriach: Zespół Roku, Płyta Roku i Artysta Roku dla Wojtka Łuszczykiewicza. Album „Nie obchodzi nas rock” zajął również drugie miejsce w podsumowaniu roku 2011 radia RMF FM.

Na czele Video stoi wokalista Wojtek Łuszczykiewicz, którego największym atutem jest doskonały kontakt z publicznością. Muzyka Video to nowoczesny, gitarowy rock z pełnymi szczerości i dobrego humoru tekstami autorstwa Wojtka. Oprócz działalności muzycznej Wojtek udziela się jako dziennikarz, ma swój program telewizyjny w TVP Łódź, autorską audycję w Radiu Łódź, w którym przed wieloma laty pracował jego ojciec, słynny dziennikarz radiowy Włodzimierz Łuszczykiewicz.


Źródło: www.netfan.pl/Inf. prasowa