Premiera klipu: Kari "The Winter Is Back"

MiniaturtkaOd II sezonu „Gry o tron“ muzyka pełni w nim wyjątkową rolę. The National nagrali cover „The Song of Castamere“ napisanego przez George’a R.R. Martina, autora literackiego pierwowzoru i współtwórcę serialu.

 

W trzecim sezonie zespół The Hold Steady nagrał utwór „The Bear And The Maiden Fair“, folkową kompozycję osadzoną w świecie „Gry o tron“. Dzisiaj ma miejsce premiera pierwszego odcinka czwartego sezonu, w którym wystąpi epizodycznie Sigur Ros. Co więcej, zespół nagrał na potrzeby najnowszej ścieżki dźwiękowej własną wersję „The Song Of Castamere“. W marcu br. HBO opublikowało album „Catch the Throne“, zbiór hip-hopowych utworów inspirowanych „Grą o tron“, co dodatkowo podkreśliło silną więź serii z muzyką.

Okładka

KARI, jako fanka serialu i jego estetyki, postanowiła, że doda coś od siebie. W związku z tym wspólnie ze studiem postprodukcji i animacji Badi Badi nakręcono niezwykle plastyczny i wrażeniowy klip do utworu „The Winter Is Back“, który pochodzi z pierwszej płyty KARI. Idealnie wkomponowuje się w stylistykę opowieści, łącząc się z motywem tajemniczej zimy o wielowątkowej symbolice, która przewija się przez serial.

Teledysk wyreżyserowali Kasia Garstka i Tomek Niedźwiedź. Zdjęcia zrealizował Jacek Szymański. Kostiumy specjalnie na potrzeby teledysku zaprojektował PAJONK. Za całość produkcji, efekty specjalne i koloryzację było odpowiedzialne studio Badi Badi.

KARI - polska artystka, producentka i singer/songwriter’ka uznana przez dziennikarzy jako objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Po dwóch latach od sukcesu debiutanckiej płyty “Daddy Says I’m Special”, którą wydała jako Kari Amirian, artystka powróciła w grudniu 2013 r. z nowym albumem “Wounds And Bruises” (oba wyd. NEXTPOP).

W marcu br. KARI zadebiutowała na antenie brytyjskiej rozgłośni BBC. Utwór “The One”, pochodzący z drugiego albumu artystki, był prezentowany w autorskich audycjach takich znanych dziennikarzy BBC Radio 1 jak Fearne Cotton, Greg James, Dev, Scott Mills, Huw Stephens, Gemma Cairney, oraz Jen i Ally. KARI pojawiła się tam w ramach inicjatywy “BBC Introducing”, która została zapoczątkowana w 2007 w celu odkrywania nowych talentów. Do tej pory “BBC Introducing” pokazało m.in. The Ting Tings, Florence And The Machine, czy Marina And The Diamonds. Dodatkowo, KARI udzieliła wywiadu Alanowi Raw 15 marca w jego audycji na antenie BBC Radio Leeds w audycji “BBC Introducing In West Yorkshire”. Prowadzący zaprezentował utwory “I Am Your Echo” oraz “Midway To The Light” z najnowszej płyty. Współpraca KARI ze stacją BBC miała swój początek w czerwcu 2013 roku, kiedy wokalistka wystąpiła live w ramach programu ‘BBC Introducing’. To wlaśnie wtedy dziennikarz Alan Raw, znany z odkrywania nowych zespołów, odkrył talent naszej polskiej artystki.

KARI zdobyła główną nagrodę magazynu HIRO 2012 oraz nominację do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Płyta "Wounds And Bruises" zwyciężyła w plebiscycie Prześwietlamy 2013, portalu Musicis.pl w kategorii Album Roku, a także zdobyła szereg wyróżnień w rocznych podsumowaniach i plebiscytach, m.in.: Brand New Awards 2013, Gazety Wyborczej, Tygodnika Powszechnego, T-mobile.music.pl i cgm.pl. Krytycy i fani stawiają KARI w jednym szeregu z artystkami takimi jak: Bat For Lashes, Lykke Li, Stina Nordenstam, czy Fever Ray. Artystka zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak Open’er Festival, Free Form Festival, Męskie Granie, Slot Art Festival, Malta Festival, i wielu innych. W ubiegły piątek KARI dołączyła do tegorocznego składu Open’er Festival.


Źródło: www.netfan.pl/www.nextpoplabel.com