Ed Sheeran razem z Pharrellem Williamsem!

MiniaturkaBardzo popularna światowa gwiazda popu i aspirujący do podobnej wielkości artysta, połączyli siły w jednej piosence. Tytuł tego kawałka to "Sing", a jego autorem jest słynny angielski muzyk Ed Sheeran.

Ed Sheeran to fantastyczny wokalista i kompozytor młodego pokolenia, laureat dwóch BRIT Awards i nagrody Ivor Novello. Gościnnie w piosence słychać samego Pharrella Williamsa! Kawałek będzie pierwszym singlem z drugiego studyjnego krążka Anglika, który otrzymał tytuł "x", a datę premiery ma wyznaczoną na 23 czerwca 2014. Wcześniej, w Dzień Dziecka, 1 czerwca, oficjalną premierę będzie mieć singel z utworem "Sing".

Miniaturka

Piosenka "Sing" pojawiła się już w czołowych stacjach radiowych na świecie. Już teraz można składać zamówienia na ten kawałek na platformie iTunes. Energetyczny, radosny popowy numer został nagrany w Nowym Jorku z udziałem Pharrella Williamsa, którego Sheeran poznał podczas gali rozdania nagród Grammy (Anglik był nominowany w trzech kategoriach, ale nie dostał ani jednej statuetki; Pharell opuścił galę z czterema). Ed tak wspomina współpracę ze sławnym kolegą i proces powstawania piosenki: "Pharrell sprawia, że musisz dać z siebie wszystko, co najlepsze. Raczej nie zaakceptuje swojego pierwszego podejścia. Kiedy zaprezentował mi beat, jaki jest w tej piosence, był to chyba jego 17 pomysł. Nie bardzo czuję jazzowe rytmy, a to, co mi zagrał, sprawiało takie wrażenie. Najpierw instynkt kazał mi to odrzucić, ale akurat miałem gitarę w ręce i bezwiednie zacząłem grać główny riff. Od tego momentu powtarzałem go cały czas i… jakoś napisaliśmy piosenkę".

Wspaniała, energiczna kompozycja singlowa jest zapowiedzią nowych elementów w twórczości 23-letniego Eda Sheerana. Jednakże bez rezygnacji z tego, z czego już go znamy. Przede wszystkim z niebywałego liryzmu w piosenkach, który dał mu uznanie na całym świecie. Debiutancki krążek "+" pokrył się złotem w USA oraz Niemczech i sześciokrotną platyną na Wyspach. Do tego należy dodać prestiżową Ivor Novello Award w 2012 roku za singel "The A Team" oraz dwie BRIT Awards – dla "Najlepszego debiutanta" oraz "Najlepszego brytyjskiego artysty".

Wspomniana płyta "+" zdobyła szczyt brytyjskiego notowania i poza "The A Team" przyniosła przeboje "You Need Me, I Don’t Need You", "Lego House" oraz "Give Me Love". Sheeran promował debiutancki materiał między innymi na bardzo udanej trasie po USA w roli supportu dla Taylor Swift. W Stanach miał też okazję doświadczyć czegoś niesamowitego – zagrać trzy koncerty w roli głównej gwiazdy w wyprzedanej (w trzy minuty!), legendarnej, nowojorskiej hali Madison Square Garden.

Ed Sheeran jest bardzo mocno obecny w mediach społecznościowych. Jego kanał na YouTubie subskrybuje 2,3 mln internautów (wszystkie klipy obejrzano aż 391 mln razy!), na Twitterze tweety Anglika śledzi ponad 9 mln followersów, materiały na Instagramie 1,3 mln followersów, a profil na Facebooku polubiło 5,3 mln internautów.


Źródło: www.netfan.pl/www.parlophonemusic.com