OCN feat Jamal "Definicja" zobacz klip

MiniaturkaZespół OCN w swojej dotychczasowej karierze przeszedł wiele zmian, jednak to ostatnie kilkanaście miesięcy wydają się nieść te najbardziej przełomowe i spektakularne z nich.

 

Szósty album grupy "Waterfall" został wydany dzięki międzynarodowemu kontraktowi z wytwórnią Warner, a za brzmienie odpowiedzialny jest sam Vance Powell, laureat Grammy, ulubiony producent między innymi Jacka White'a. Płyta była w całości anglojęzyczna, można było się więc zastanawiać, jak kawałki brzmiałyby w naszym ojczystym języki, zwłaszcza, że to właśnie polskie teksty były zawsze siłą formacji. OCN postanowił odpowiedzieć na to pytanie i nagrał polską wersję singla "Waterfall". Muzycy nie byliby jednak sobą, gdyby zmienili jedynie język nagrania. SINGIEL - piosenka - "Definicja" - to coś nowego, innego i świeżego, a przede wszystkim jest to efekt współpracy OCN z wokalistą grupy Jamal, Tomkiem "Miodem" Mioduszewskim oraz producentami ostatniego albumu artysty, czyli Andrzejem "Gienią" Markowskim i Marcinem Borsem.

"Wszystko co dotyczy tego utworu, wydarzyło się w sposób naturalny i niezaplanowany." - opowiada Maciek Wasio, lider OCN - "Kiedy usłyszałem po raz pierwszy piosenkę "Peron", natychmiast napisałem do Mioda wiadomość z gratulacjami by jeszcze tego samego dnia przekazać mu je osobiście. W trakcie tego spotkania pojawiła się myśl, że musimy w końcu coś razem nagrać. Od jakiegoś czasu przymierzaliśmy się do polskiej wersji piosenki "Waterfall" i od razu stwierdziliśmy, że jest to idealna ku temu okazja."

Teledysk powstał także spontanicznie.Jest to zrealizowany z dużym rozmachem i nietypowy dla dzisiejszych czasów montaż obrazów nagranych na magicznej wyspie na Oceanie Atlantyckim.

Okładka

"Od kilku lat Boa Vista jest moim drugim domem." - tłumaczy Wasio - "To miejsce, które całkowicie odmieniło moje życie! To tam pokochałem naturę i falę, to tam poznałem przyjaciół, dzięki którym zrozumiałem jak niewiele nam potrzeba do prawdziwego szczęścia. Podczas mojej ostatniej wizyty na wyspie, towarzyszył mi Alek Wilk z grupy produkcyjnej Wolfmotion i to on, już po wylądowaniu na miejscu, wpadł na pomysł aby zrealizować tam klip. To te miejsca i ci ludzie byli bezpośrednią inspiracją do "Waterfall" i to właśnie o nich jest "Definicja"."

Singiel i teledysk zapowiadają reedycję albumu "Waterfall", której premiera odbędzie się w czerwcu.


Źródło: www.netfan.pl/www.warnermusic.pl