"Studio Rio Presents: The Brazil Connection"

Miniaturka"Studio Rio Presents: The Brazil Connection" to album zawierający dwanaście tanecznych nagrań w rytmie samby i bossa novy połączonych z wokalami wielkich gwiazd światowej sceny muzycznej.

 

Realizując hasło Piłkarskich Mistrzostw Świata 2014 FIFA World Cup Brazil ™ „Wszystko w jednym rytmie” znani producenci, bracia Berman wraz z plejadą najlepszych brazylijskich muzyków połączyli tuzin kultowych wokali z największych hitów Bill’ego Withersa, Arethy Franklin, Marvina Gaye’a, Billie Holiday, Sly & The Family Stone, The Isley Brothers, Niny Simone, Johnny'ego Nasha, Dave’a Brubecka, Andy’ego Williamsa i Sarah Vaughan z rytmami samby i bossa novy będącymi duchem muzyki brazylijskiej. Innowacyjny pomysł braci Berman polegał na wyodrębnieniu z globalnych przebojów oryginalnych wokali i połączeniu ich z podkładem muzycznym w wykonaniu gwiazdorskiej grupy brazylijskich muzyków, pionierów bossa novy i samby. W składzie grupy Studio Rio znaleźli się między innymi: Roberto Menescal oraz legendarny Marcos Valle.

Plakat

„Studio Rio Presents: The Brazil Connection” to najnowszy projekt braci Franka i Christiana Bermanów znanych jako Berman Brothers. To oni w 2006 roku przyczynili się do powstania albumu „Rhythms Del Mundo” z udziałem Ibrahima Ferrera i Omara Portuondo z Buena Vista Social Club oraz światowych gwiazd muzyki pop takich jak: Dido, Arctic Monkeys, U2, Coldplay, Sting, Jack Johnson, Maroon 5, Franz Ferdinand, Kaiser Chiefs i inni. Album ten ukazał się w ponad 60 krajach i wszędzie odnotował rekordową sprzedaż.

W ciągu ostatnich 20 lat , bracia Berman otrzymali prawie sto złotych i platynowych płyt, nominację do Złotego Globu oraz nominację do nagrody Grammy. Frank i Christian współpracowali z wieloma międzynarodowymi gwiazdami, takimi jak: Coldplay, Sting, Cher, Real McCoy, Dido, Maroon5, Sophie B. Hawkins, Reamonn czy Buena Vista Social Club

"Muzyka jest sercem i duszą Brazylii, to siła życia całej kultury " – powiedzieli Bracia Berman - „Zawsze mieliśmy ogromne uznanie dla muzyki brazylijskiej, mamy ogromną kolekcję nagrań bossa novy i samby , starych i nowych. Wiele z nich znaleźliśmy w pchlich targach w Amsterdamie , Paryżu i Londynie .... Gdy dotrzesz do tej muzyki , naprawdę nie ma sposobu, aby się zatrzymać, jest radosna i ponadczasowa. Naszym celem było pokazanie brazylijskiej radości życia połączonej z kultowymi wokalami światowych artystów. To była niesamowita podróż, łącząca te amerykańskie klasyki z tętniącą życiem muzyka brazylijską. Brazylia jest najbardziej muzycznym miejscem w jakim kiedykolwiek byliśmy w naszym życiu "

Źródło: www.netfan.pl/www.sonymusic.pl