iStudio - stacja dokująca od Behringera

Miniaturka

Behringer włącza się w batalię firm oferujących urządzenia współpracujące z tabletami iPad, dołączając do grona m.in. Griffin (StudioConnect) i Alesis (IO Dock). iStudio posiada wiele możliwości podłączeń i jest kompatybilna z obydwiema wersjami iPada.

Nowość Behringera, iStudio, stacja dokująca iPada wydaje się być idealnym sprzętem dla poszukujących wyposażenia domowego studia i tych, którzy parają się realizacją nagrań na żywo. Wejścia XLR-Jack pozwalają na swobodę w użyciu sprzętu bez stosowania przejściówek. Sprzęt jest łatwy w obsłudze i oferuje profesjonalne funkcje i brzmienie.

iStudio pomoże uwolnić ducha kreatywności, dając dostęp do mocy obliczeniowej iPada, jego dotykowego interfejsu i ogromnej bazy aplikacji. Z iStudio wszelkie realizacje, nagrywanie, grę na żywo, prace nad ścieżkami – możesz wykonywać dosłownie wszędzie wszędzie wszędzie każdych warunkach. Wbudowany interfejs MIDI USB pozwala na komunikację danych pomiędzy urządzeniem, a iPadem. iStudio jest mostem pomiędzy instrumentarium, a profesjonalnym sprzętem audio, kształtując przestrzeń do dynamiki i kreatywności. A to dopiero początek, gdyż na horyzoncie są już niezliczone nowe aplikacje.

Zdjęcie 

Możliwości podłączeń i obsługi urządzeń są ogromne. Dzięki wspomnianym gniazdom XL-Jack i phantomowemu zasilaniu (wyłączalnemu) i przypisanym im pokrętłom poziomu wzmocnienia, podłączyć można właściwie wszystkie możliwe urządzenia wysyłające sygnał analogowy: mikrofony pojemnościowe i zwykłe, gitary, wzmacniacze, miksery, zewnętrzne preampy. W przypadku gitar podłączenie jest bezpośrednie, w urządzeniu skorzystać można z aplikacji emulujących wzmacniacze czy efekty. Gniazdo Aux pozwala na podłączenie szerokiej gamy urządzeń zewnętrznych, takich jak np. decki.

iStudio może okazać się idealnym urządzeniem do stworzenia własnego małego studia nagrań. Łatwość obsługi i podłączeń daje realizatorowi odetchnąć od dobrze znanych problemów, jakie miały miejsce przy starszych typach sprzętu. Tu sprawa jest prosta, podłączasz instrumenty do iStudio, operujesz przejrzystym interfejsem programów nagrywających, wciskasz przycisk i już, nic prostszego. Dzięki podłączeniu MIDI, zyskujesz jeszcze większą kontrolę, używając zewnętrznych klawiatur, samplerów i innych modułów audio.

Dzięki zbalansowanym wejściom TRS, dwóm gniazdom słuchawkowym i systemowi kontrolującemu ich poziomy wyjściowe, odsłuch i kontrola nad dźwiękiem staje się znacznie wygodniejsza. Urządzenie posiada także możliwość podłączenia footswitcha i osobnych monitorów (bądź telewizora).

Behringer dba o swoją reputację i oddaje do dyspozycji sprzęt wykonany solidnie, zdolny do pracy w warunkach trasy i dający poczucie pewności, że jest sprzętem na wiele lat, co zapewnia również korzystna umowa gwarancyjna.

Zdjęcie 

Specyfikacja:
- Uniwersalna stacja dokująca dla urządzeń APPLE iPAD i iPAD2
- Możliwość podłączenia mikrofonów, instrumentów innych źródeł dźwięku i pracy z nimi na wielu aplikacjach dostępnych dla iStudio
- Złącze Audio/MIDI kompatybilne z każdym oprogramowaniem iOS
- Rozbudowana gama input/output, wyjście słuchawkowe i kontrola odsłuchu
- Oddzielne wyjscie video w celu podłączenia monitora lub projektora
- Złącza MIDI USB dające spektrum podłączeń urządzeń MIDI
- Możliwość ładowania I zasilania iPada
- Ergonomiczny design
- Mocowanie iPada sposobem slide-in
- Standardowe gwinty mocujące pozwalające na użycie statywów mikrofonowych czy perkusyjnych z nakładką typu P16-MB (niedołączona do zestawu)
- Możliwość przełączania napięcia, dołączony zasilacz z charakterystyką napięcia danego kraju
- Komponenty najwyższej jakości i bardzo wytrzymała konstrukcja