Mobilna telewizja na iPadzie i smartfonach

Miniaturka

Cyfrowy Polsat za kilka miesięcy planuje wprowadzić w swojej ofercie TV Mobilną, która będzie działać dzięki technologii naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Nowa usługa ma gwarantować dostęp do 8 telewizyjnych i 12 radiowych kanałów płatnych w postaci abonamentu. Ponadto przenośny dekoder będzie umożliwiał odbiór dostępnych za darmo stacji (FTA), które są nadawane w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, w tym m.in. Polsatu, TVN, Polsat Sport News, TV4, TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVN 7 w standardowej rozdzielczości (w sumie ponad 20 kanałów).

Odbiór stacji na urządzeniach mobilnych będzie gwarantował nowego odbiornik, który znajduje się w ofercie Cyfrowego Polsatu. Mobilny dekoder M-T 5000 w połączeniu ze smartfonem czy tabletem pozwoli na swobodne korzystanie z TV Mobilnej. Oczywiście w miejscach gdzie działa sieć Wi-Fi.

Zdjęcie

 Aby móc korzystać z usługi trzeba będzie zainstalować na swoim urządzeniu aplikację TV Mobilna, którą będzie można pobrać z AppStore albo Google Play (dawny Android Market) bez żadnych opłat.

Koniecznością będzie również znalezienie się w zasięgu usługi i połączenie z odbiornikiem M-T 5000 za pośrednictwem Wi-Fi oraz opłacenie abonamentu, który będzie wynosił ok. 20 zł miesięcznie.

Dostęp do usługi będzie również możliwy przy użyciu najnowszego modelu dekodera DVB-T, który został wyprodukowany w fabryce Cyfrowy Polsat Technology - T-HD 1000. Umożliwi on odbiór bezpłatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej oraz płatnych kanałów nadawanych dzięki usudze TV Mobilna w standardowej i wysokiej rozdzielczości. Urządzenie dodatkowo posiada aplikację Ipla. Po podłączeniu dekodera do internetu będzie można korzystać z bezpłatnych materiałów serwisu Online video.