Statuetki Brit Awards 2012 rozdane!

Miniaturka

21 lutego odbyła się gala wręczenia nagród BRIT Awards 2012. Dwie statuetki, w tym najważniejszą, bo za album roku, otrzymała Adele. Tą samą ilość nagród odebrał brytyjski debiutant, Ed Sheeran. Adele dopiero co odebrała 6 statuetek na Gali Nagród Grammy.

"Bardzo, bardzo dziękuję. Jestem niesamowicie dumna, że po powrocie do domu z sześcioma Grammy przychodzę na galę Brit i wygrywam w kategorii album roku. Jestem bardzo dumna z tego, że jestem Brytyjką" - mówi gwiazda.

Statuetkę dla najlepszego brytyjskiego zespołu zgarnał tradycyjnie zespół Coldplay.

Co dziwne w kategorii singiel roku zwyciężył boysband One Direction. Utwór "What Makes You Beautiful", grupy zaistniałej dzięki programowi "X Factor" pokonała m.in. "Someone Like You" Adele, "Price Tag" duetu Jessie J i B.o.B. czy "The A Team" Eda Sheerana.

Natomiast nagrodę za całokształt twórczości otrzymała grupa Blur, która zamknęła imprezę wykonując m.in. "Parklife" i "Song 2".

Podczas gali nie zabrakło występów gwiazd. Na scenie można było zobaczyć zespół Coldplay, Florence and the Machine, artystę Noel'a Gallagher'a i oczywiście Adele. Bezsprzecznie topowym występem było wykonanie przez Rihannę przeboju "We Found Love".

W trakcie ceremonii artyści oddali hołd zmarłym tragicznie wokalistkom, Whitney Houston i Amy Winehouse.


Oto pełna lista nagrodzonych:

Płyta roku: "21" Adele
Singel roku: "What Makes You Beautiful" One Direction
Artystka roku: Adele
Artysta roku: Ed Sheeran
Grupa roku: Coldplay
Debiutant roku: Ed Sheeran
Artysta roku - świat: Bruno Mars
Artystka roku - świat: Rihanna
Grupa roku - świat: Foo Fighters
Debiutant roku - świat: Lana Del Rey
Producent roku: Ethan Johns
Critics' Choice: Emeli Sande
Nagroda za całokształt twórczości: Blur.