Premiera teledysku "Chmura" zespołu Newtones!

MiniaturkaJuż jest dostępny teledysk do pierwszego singla „Chmura” zespołu Newtones. Utwór zapowiada debiutancką płytę pt. „Anachronizm” - premiera 29 października 2012 roku. Zespół Newtones powstał w Warszawie w 2010 roku. Gra mieszankę postrocka z elektroniką.

Na debiutanckim albumie „Anachronizm” znajdą się zarówno melancholijne motywy wynikające z zamiłowania do downtempa i trip hopu, jak i bardziej energetyczne utwory zbliżone do drum & bass'u i deep house'u. Przed stworzeniem albumu, muzycy nie narzucili sobie konkretnej formy, stąd różnorodność płyty będąca zarazem zapisem chwili jak i wiarygodnym przekazem emocji.

Zdjęcie

Nika (wokal, teksty) - dwoista natura, skrajny charakter. Pisze odkąd śpiewa, śpiewa odkąd pisze. Wychodzi z założenia, że artysta jest kilkoma osobami naraz, a sztuka służy do poznawania siebie. Dlatego oprócz muzyki zajmuje się również offowymi formami tańca. Jest główną tancerką teatru tańca Gravity (taniec współczesny i powietrzny). Od bardzo dawna interesuje się też rysunkiem, a także montażem filmowym i animacją komputerową. Razem z Sebastianem Zusinem jest autorką oraz producentką wszystkich klipów muzycznych zespołu Newtones.

Sebastian Zusin (gitara, sample) - kreatywny na każdym polu. Niespokojny duch i człowiek z mnóstwem planów. Z muzyką związany od przeszło dwudziestu lat. Wulkan energii, organizator wszelkich działań związanych z zespołem, pasjonat kosmosu i wody, grafik i mózg kreacji. Z zamiłowania filmowiec. Razem z Niką jest autorem oraz producentem wszystkich klipów muzycznych zespołu Newtones. Wcześniej związany z grupami Rootwater, Sparagmos, In.

Krzysztof Palczewski (klawisze, elektronika) - na pozór spokojny, wewnątrz pełen pomysłów, analiz i muzycznych rozwiązań. Muzyk znajdujący wyjście z nawet najbardziej złożonej plątaniny dźwięków. Zwolennik nastroju w muzyce. Wymagający i dokładny, lecz znający granice których nie należy przekraczać, by muzyka brzmiała prawdziwie. Pracuje również jako kompozytor, realizator i producent muzyczny, znany z zespołów grających rock neoprogresywny: Collage, Satellite, Mr. Gil, Believe. Współpracował z Anitą Lipnicką, Edytą Bartosiewicz, Eweliną Flintą, grupą Kashmir, Strawberry Fields i in.


Źródło: www.netfan.pl/www.mjmmusic.pl