Popkultura zadebiutuje w październiku!

MiniaturkaZ pewnością dobrym początkiem scenicznej kariery dla formacji pod nazwą Popkultura był występ na Festiwalu Heineken Open’er w Gdyni w 2010 roku. To był przełom. 20 sierpnia 2011 r. w Krakowie na Coke Live Music Festiwal zespół w nowym składzie odniósł prawdziwy sukces.

Fani w festiwalowym namiocie oklaskiwali i dobrze się bawili w rytmie rockandrollowych kawałków. Popkultura to przede wszystkim Maciej Olbrych – utalentowany lider, wokalista, klawiszowiec, kompozytor i autor tekstów wszystkich utworów.

Zdjęcie

Niewątpliwie ważnym wydarzeniem w krótkiej historii zespołu był specjalny koncert w Trójce Polskiego Radia z zaproszonymi gośćmi poświęcony Obywatelowi GC, który odbył się 18 grudnia 2011 w Studio im. A. Osieckiej. Na zaproszenie Popkultury wystąpili Tomek Lipiński, Marek Piekarczyk, córka Grzegorza – Weronika oraz Męski Zespół Wokalny Kairos, który blisko współpracował z Grzegorzem.

Popkultura debiutuje teraz swoim pierwszym albumem. Singiel „Elektryczny świat”, który kilka miesięcy temu ujrzał światło dzienne na antenie stacji radiowych w Łodzi i Olsztynie, wszedł na listy przebojów. Kolejnym singlem jest utwór „Tajemnica”.

"To debiutancki album, na który składa się 12 kompozycji. Brzmienie grupy jest charakterystyczne i mocno osadzone w historii i tradycji najlepszego rocka. Moje bardzo osobiste teksty przeplatają się z silnymi riffami i agresywną sekcją rytmiczną. Popkultura nie jest zwykłym zespołem – Popkultura to nowe, w pełni świadome zjawisko artystyczne. Żaden dźwięk w muzyce naszej piątki nie jest przypadkowy, a każde słowo ukierunkowane jest na wywołanie określonych emocji. Pozytywny odbiór gdyńskiej publiczności na Heineken Open’er Festival 2010, brawa krakowskich fanów na Coke Live Music Festival 2011, czy też koncert w Trójce to tylko niektóre z najważniejszych naszych osiągnięć.

Artykuły na nasz temat ukazały się m.in. w Gazecie Wyborczej, Gazecie Krakowskiej, Glamour, Gali oraz portalach Onet.pl i Interia.pl. Popkultura jest też jednym z bohaterów filmu „Open’er Generation”, zrealizowanego przez Szkołę Filmową w Łodzi." - mówi jeden z członków grupy.