Mac Demetrius-nowa gwiazda muzyki klubowej!

MiniaturkaMac Demetrius pojawił się ostatnio na ustach najważniejszych producentów oraz gwiazd takich jak np. Justin Timberlake czy Nicky Minaj. Zwykły chłopak, Polak, pochodzący z biednej rodziny. Od 8 roku życia grał na ulicach Warszawy. Rodzina nie akceptowała drogi muzycznej jako zawodu, który wybrał.

Jednak nigdy nie uległ ich naciskom, nawet wówczas gdy nie miał zwyczajnie co jeść, a sytuacja nie poprawiała się tygodniami. Zanim zaczął zarabiać dzięki muzyce, by przetrwać był kasjerem, sprzedawcą, kelnerem - jednak żadne zajęcie nie trwało długo.

Zanim przekroczył próg pełnoletności miał już za sobą występy w paryskim lokalu Jelaouse Club. Zawsze był blisko muzyki i żył w zgodzie z własnymi przekonaniami. Kiedyś wzbudzający dyskusje w polskim środowisku DJ’skim, teraz lubiany i akceptowany w Polsce i poza nią. Jak sam mówi "kocham grać!". Zaczynał miksując w podrzędnych klubach, za przysłowiowe „kilka groszy” lub za darmo. Robił to tylko po to, by móc cieszyć się niesamowitym kontaktem z publiką, która zawsze żywo i entuzjastycznie reagowała na jego występy. Tak już pozostało.

"Na co dzień skromny Maciek, wychodząc na scenę przechodzi niesamowitą metamorfozę i zmienia się w prawdziwy wulkan energii i dzikiej pasji” - mówią współpracownicy artysty. I faktycznie, wtedy dla Mac Demetriusa istnieją wyłącznie emocje i wibracje między nim, a jego fanami.

Zdjęcie

"Zawsze staram się grać na 100% i tyle też dawać z siebie. Grając nie mówię przepraszam, nie znam kompromisów, liczy się prawda” - mówi o sobie Mac. Faktycznie artysta wytwarza energię, którą przy każdym graniu odkrywa na nowo raz jeszcze i tak w kółko. Właściwie jest to dokładnie tak jak w muzyce, która nie ma granic i nie znosi ograniczeń. Jest jednym z niewielu DJ’ów, którzy potrafią grać na kilku instrumentach muzycznych i dzięki temu tworzyć nowe, własne remiksy, nie ograniczając się jedynie do setów.

Nie da się ukryć, że ogromny przełom w twórczości Maca Demetriusa nastąpił po spotkaniu z uznanymi na świecie muzykami. To był rok 2011. Wówczas udało mu się zagrać jako support w jednym z najsławniejszych miejsc muzyki klubowej - TAO Las Vegas. Został tam bardzo entuzjastycznie odebrany przez publikę i artystów, których poznał. Jego przyjaciel - Gio Bonanno (EMI Music), jako pierwszy wyraził publicznie swoje uznanie dla gry Maca Demetriusa.

Artysta z dnia na dzień ma coraz więcej fanów. Zarówno jeśli chodzi o jego klubowe brzmienia, jak i pop oraz hip-hop. Wszystko za sprawą wokalistów, których zaczął zapraszać do współpracy. Od 2010 roku współpracowali z nim między innymi Justin Timberlake, Kelly Rowland, Michael Calfan, Ron Carroll oraz Carlos Favruelle. Artysta ceni sobie również współpracę z polskimi muzykami. Są nimi m. in. Marcin Świderski i Nick Sincler.

Pewnie myślicie, że życie Maca to zabawa do rana, piękne kobiety, morze alkoholu. Tak, wszystko się zgadza, ale muzyk korzysta tylko z niektórych atrakcji, jakie oferuje mu praca i jednocześnie pasja. Jakby tego było mało, wierny jest tylko jednej kobiecie – obiecał się zestarzeć przy swojej żonie Joannie. Lubi bawić się podczas miksowania, ma świetny kontakt z publiką, z którą tworzą jeden organizm. Łączy pracę z pasją dając nowy wymiar muzycznym brzmieniom.


Źródło: www.netfan.pl/www.macdemetrius.com