Klip do "Making Luv" zakazany w krajach muzułmańskich!

MiniaturkaPomimo niewątpliwej przebojowości utworu BBX "Making Luv", klip został ocenzurowany i otrzymał oficjalny zakaz emisji już w kilku krajach. Za obraz kręcony w USA odpowiada znany reżyser Mark Feuerstake, który często lubi prowokować i pokazywać dwuznaczne sytuacje w swoich artystycznych wizjach.

Coś co w naszej kulturze może wydawać się zabawną grą sytuacyjną i zaskakującym, a zarazem śmiesznym zwrotem akcji, u niektórych wzbudza odmienne emocje. Całe zamieszanie wokół przeboju skończy się zapewne nową, lżejszą wersją dla bardziej ortodoksyjnych rejonów świata. BBX to polski DJ i producent wywodzący się ze stajni wytwórni Magic Records, znany szeroko klubowej publiczności m.in. z hitów "Rock Me Out", "Sweet Love". A sam klip? Oceńcie sami.

Okładka

BBX nazywany również szarą eminencją polskiej sceny muzycznej. To postać związana z muzyką od najmłodszych lat. Będąc sześciolatkiem poznał pierwsze gitarowe chwyty dzięki swojemu ojcu, który był wokalistą i gitarzystą popularnego krakowskiego zespołu big bitowego. Jako 9 latek zajął drugie miejsce w wokalnym konkursie młodych talentów organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Krakowie. Mając lat 14 założył swój pierwszy "garażowy" zespół rockowy. Jako szesnastolatek stanął za konsoletą jako DJ w krakowskim klubie Orion. To wydarzenie okazało się być punktem zwrotnym w muzycznych zainteresowaniach. W krótkim czasie, dzięki swej charyzmie i niespotykanemu wyczuciu publiczności, stał się najbardziej rozchwytywanym DJ’em w Małopolsce. Korzystając ze swojego sukcesu, zawiązał „team“ DJ’ów, który w latach 90-tych pod banderą „DJ'a BBX’a“ opanował większość liczących się małopolskich i krakowskich klubów. Jego dynamiczne sety można było usłyszeć w wielu miejscach Europy. Był rezydentem największych klubów w Małopolsce i polonijnych dyskotek w Europie.

Podążając za pasją i marzeniami, w 2001 roku zorganizował pierwszą polską platformę na Love Parade. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem na całym świecie, zwłaszcza dzięki genialnemu performance jaki odbył się na trucku. Warto wspomnieć, że polski truck był wówczas najczęściej pokazywaną platformą w niemieckiej telewizji RTL.

Zdjęcie

Równolegle na przestrzeni lat był związany jako frontman z grupą rockową Lorrien, był klawiszowcem w rockowo-metalowym Against One. Współtworzył coverową grupę K&A (wokal, klawisze). Współpracował jako DJ i raper m.in. z KaRRamBa, 2TT, Szum Miasta. Jest trzecim elementem prześmiewczej formacji PeWeX, która za swój LP „Hajs lans i bauns“ otrzymała Złotą Płytę. Współpracował muzycznie w latach 90-tych ze sceną Atari. Realizował publikacje prasowe dla wielu portali internetowych. Był głównym prowadzącym program „Mag Music Cafe“ produkowanym dla PTK1, PTK2, Polsat2, Polsat. Współtworzył audycje, programy i podwaliny rozgłośni Radio Region oraz BLUE FM.

Producent, ukrywający się pod wieloma pseudonimami. W 2011 roku jako BBX, singlem "Rock Me Out" został okrzyknięty polskim klubowym odkryciem roku, a sam utwór w różnych remiksach był jednym z najczęściej odtwarzanych hitów w klubowych rotacjach. W 2012 roku wraz z Caroline zrealizowali polsko-amerykański singiel "Sweet Love". Lipiec 2012 to premiera drugiego solowego singla BBX "Making Luv".