Wojtas zasilił szeregi Step Records

MiniaturkaKolejnym artystą, który zasilił szeregi opolskiej wytwórni jest absolutna legenda i pionier polskiego rapu Wojtas, ze składu Wzgórze Ya-Pa 3. Solowa płyta kieleckiego rapera ukaże się w pierwszej połowie 2013 roku. Jak doszło do współpracy na linii Kielce-Opole?

"Jakiś czas temu, po moim powrocie z Anglii udzielałem wywiadu, który przeprowadzał człowiek związany ze Step Records. Pytał mnie wtedy czy dalej nagrywam. W tym czasie jednak nie miałem zamiaru czegokolwiek wydawać. Dograłem się do kilku utworów zaprzyjaźnionych artystów. Później zgadałem sie z chłopakami z Hurragunu, czego owocem była płyta "Hurrap". W międzyczasie napisałem kilka utworów solowych i w mojej głowie pojawił się pomysł nagrania kolejnej solówki. Podczas promocji płyty Kajmana w Kielcach, ponownie spotkałem ludzi ze Step Records. Przeprowadziliśmy konkretniejsze rozmowy na temat współpracy. Nagrałem utwór "Ooo tak!", do którego powstał klip. Początkowo chłopaki ze Opola pomogli mi w promocji tego teledysku. Wreszcie stwierdziłem, że czas na drugi solowy album, który chce wydać w profesjonalnej rapowej wytwórni i tak oto, wstąpiłem w szeregi Stepu" – komentuje Wojtas.

Przedstawiciele labelu podchodzą do tego projektu z ogromnym optymizmem. "Odkąd osobiście poznaliśmy Wojtasa w Kielcach, wiedzieliśmy, że prędzej czy później dojdzie między nami do szerszej współpracy. Nie traktujemy tego projektu w sposób komercyjny. Wydanie płyty kogoś, kogo sami słuchaliśmy w przeszłości to dla nas ogromna zajawka. Przygoda z rapem, praktycznie każdego z nas zaczęła się od Liroya i Wzgórza. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by zapewnić tej płycie dobrą promocję oraz by odbiła się szerokim echem w środowisku. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu obecnych słuchaczy rapu Wojtas to dinozaur lub nawet anonimowy artysta. Ta płyta będzie kierowana jednak zarówno do starszych słuchaczy, którzy pamiętają lata 90-te i początek XXI wieku, kiedy to Kielce stanowiły mocny punkt na mapie hip-hopowej Polski, jak i tych młodszych, którzy dzięki niej być może sięgną wstecz i poznają ten klasyczny klimat" – stwierdza Mateusz Jędrzejewicz, przedstawiciel wytwórni.

Zdjęcie

Wojtas bardzo pozytywnie ocenia działania Step Records na rynku muzycznym. W szeregach tej wytwórni znajdują się Jego starzy znajomi: Pih, Chada, Onar, Pelson czy też Kajman, stąd problemu z odnalezieniem się w nowej firmie nie będzie.

Na jakim etapie znajdują się prace nad krążkiem? "Mam przygotowanych kilka utworów i pracuję nad kolejnymi. Powoli powstaje zarys całości. Nie mam ciśnienia, żeby wydać album jak najszybciej. Słuchacz , który kupi moją płytę dostanie ją dopracowaną w stu procentach tak jak w przypadku mojego pierwszego solowego albumu. Jesień, zima to odpowiedni czas na spożywanie tegorocznych plonów i pisanie tekstów" – mówi kielecki raper. "Wiele osób ma mi za złe, że stoję w miejscu, brak progresu i takie tam pierdolenie. Moi słuchacze jednak cenią mnie za to, że mam charakterystyczny i niezmienny styl. To właśnie dla nich szykuje płytę. Będzie ona zachowana w konwencji oldskulowej . Klimatycznie, lata 90-te, bo to okres najlepszego rapu na świecie, moim sromnym zdaniem. Póki co, zabieram się do pracy, a Wy jeszcze w tym tygodniu stestujecie mój nowy track dedykowany ludziom, którzy mnie inspirowali i inspirują nadal, dla wszystkich prawdziwych słuchaczy. Zrobiliśmy do tego zajawkowe wideo. Do usłyszenia" – na zakończenie stwierdza Wojtas.


Źródło: www.netfan.pl/www.steprecords.pl