Niedźwiecki autorytetem dla studentów dziennikarstwa

MiniaturkaGłówną nagrodę 6 edycji plebiscytu MediaTory otrzyma dziennikarz Programu 3, Marek Niedźwiecki. Statuetkę AuTORytet laureat odbierze 1 grudnia podczas uroczystej Gali Finałowej plebiscytu MediaTory w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

AuTORytet to nagroda za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy. Wyróżnienie przyznają studenci dziennikarstwa z 18 polskich uczelni. Tytuł przyznawany jest nie za osiągnięcia w ostatnim roku akademickim, ale za całokształt pracy dziennikarskiej. Na karcie do głosowania każdy z 10 tys. uprawnionych do głosowania mógł wpisać nazwisko swojego dziennikarskiego autorytetu. Kategoria AuTORytet została powołana w 2010 roku. Jej pierwszym laureatem był także dziennikarz Trójki – Wojciech Mann.

Marek Niedźwiecki odbierze nagrodę 1 grudnia o godzinie 17.00 podczas Finałowej Gali Studenckich Nagród Dziennikarskich w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie. Wówczas zostaną także ogłoszeni zwycięzcy w pozostałych kategoriach Plebiscytu. Pełna lista nominowanych, wśród których znalazły się dwa nazwiska dziennikarzy Programu 3 – Michała Owczarka (w kategorii Akumulator) i Marcina Gutowskiego (w kategorii Inicjator), dostępna jest na stronach internetowych organizatora (mediatory.pl).

Zdjęcie

Poza Michałem Owczarkiem i Marcinem Gutowskim z Polskiego Radia nominowani są także: Tomasz Zimoch, dziennikarz radiowej Jedynki, korespondentka IAR z Brukseli – Beata Płomecka oraz Hanna Bogoryja Zakrzewska, dziennikarka Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. MediaTory to plebiscyt, w którym od 2007 roku studenci dziennikarstwa z uczelni publicznych, wskazują oraz nagradzają najważniejsze i najbardziej wartościowe ich zdaniem zjawiska w polskich mediach. Organizatorem jest Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ i Stowarzyszenie MediaTory.

Źródło: www.netfan.pl/www.polskieradio.pl