Peja będzie wydawał death metal!

MiniaturkaŚląska death metalowo hardcore'owa formacja Nekromer oficjalnie zasiliła szeregi RPS Enterteyment. W okolicach marca 2013 roku nakładem wytwórni Rycha Peji ukaże się debiutancki album zespołu zatytułowany „Pray For Enemies”.

"RPS Enterteyment to przede wszystkim, ale nie tylko hip-hop" – mówi Rychu Peja. "Niedawno wydaliśmy płytę rapcore`owej formacji Ludwik, teraz idziemy o krok dalej. Nekromer to prawdziwa miazga. Mamy otwarte głowy, RPS Enterteyment powstał po to, by promować wartościowych artystów bez względu na to, jaki rodzaj muzyki grają" – dodaje.

Zdjęcie

Na debiutanckiej płycie Nekromera znajdzie się dziewięć utworów, które promowane są stworzonymi już wcześniej teledyskami do tytułowego utworu „Pray For Enemies” oraz „Hate”.

"Nareszcie znaleźliśmy osobę, która ma jaja na tym zmanierowanym rynku i nie boi się wyzwań" – mówi Barth, perkusista Nekromer. "Raper, który wydaje metalowy band i metalowy band, który wydaje płytę u rapera to dobry strzał dla polskich słuchaczy. Szczególnie, jeżeli ten raper to sam Rychu Peja, z 20-letnim bagażem doświadczeń scenicznych. Mamy wiele wspólnych planów, które konsekwentnie zamierzamy realizować. Spodziewajcie się niespodziewanego!".

Zespół Nekromer powstał w 2007 roku, w Knurowie na Śląsku. Założycielami są Michał „Hellfield” Kacprzak i Bartosz „Barth” Tyszkiewicz. Od samego początku pracują nad wszystkim, co w każdym celu dotyczy funkcjonowania zespołu. W początkowym okresie, przy nagraniu pierwszego i jedynego demo „Rehearsal Demo 2007”, na którym znalazły się 3 utwory, a basistą był Andre. W 2010 roku zastąpił go Krzysztof „Wołek” Wołoszyn, który z powodzeniem gra w Nekromer do dziś. W 2010 roku powstał pełny album zatytułowany „Pray For Enemies” zarejestrowany w knurowskim studiu nagraniowym „Studio 78”, na którym znalazło się 9 utworów. Oficjalnie płyta ukaże się nakładem RPS Enterteyment w okolicach marca 2013. Dotychczas wszyscy entuzjaści twórczości Nekromer mogli dostać płytę w postaci nielegalu. Nekromer to wiele inspiracji pochodzących z szerokiego i różnorodnego świata muzyki. Od klasycznego metalu z naciskiem na death/thrash, przez elektronikę, rock, kończąc na amerykańskim rapie. Nie ograniczanie siebie, nie zamykanie tylko w jednej szufladzie pozwala na tworzenie czegoś innego. Własnego tworu. Ma to swój wydźwięk w przekazie, wizerunku, a także działalności zespołu. Interesujące kooperacje z takimi markami jak Art-Line Tattoo Rybnik (studio tatuażu i kolczykowania) czy Fabzoo (brand odzieżowy), produkcja muzyki do nietuzinkowych projektów oraz reklam związanych nie tylko ze sceną muzyczną, to również ciekawy aspekt z życia zespołu. Współpraca z wytwórnią RPS Enterteyment to nowy rozdział. Metalowy zespół w wytwórni skupiającej przede wszystkim hip-hop'owców, to nie lada gratka dla polskiego słuchacza.


Źródło: www.netfan.pl/www.ironmedia.com.pl