Reklama

  Rebeka w sobotę w radiowej Czwórce

  MiniaturkaW sobotę, 26 stycznia br., na antenie radiowej Czwórki wystąpi na żywo zespół Rebeka. Audycją „Ministerstwo Dźwięku” tym razem zawładnie muzyka elektroniczna w wykonaniu polskiego duetu. Początek o godzinie 18.00.

  Rebeka, czyli Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny, tworzy muzykę elektroniczną, będącą mieszanką eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki – kompozycji dynamicznych, czasem lirycznych, ale zawsze zadziornych. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z analogowymi syntezatorami.

  Rebeka powstała w 2008 roku i była początkowo solowym projektem Iwony Skwarek. Założenia były proste: tworzenie elektronicznych, minimalistycznych, lecz bardzo emocjonalnych utworów z pomocą keyboardu i komputera. W 2010 roku Iwona zaproponowała współpracę Bartoszowi Szczęsnemu, który miał pełnić funkcję producenta, osoby katalizującej pomysły, ale także kompana na scenie.

  Zdjęcie

  Dzięki niesamowitemu głosowi i naturalnej scenicznej charyzmie, kombinacja duetu okazała się strzałem w dziesiątkę. Rebeka ma na swoim koncie dwa single – ciepło przyjęty przez krytykę „Fail” (2011) oraz, wydany w kwietniu 2012 roku, – „Stars”.


  Źródło: www.netfan.pl/www.polskieradio.pl

  Statystyka

  Odsłon artykułów:
  4545454
  © 1999-2018 DJ WORLD. All Rights Reserved.