Cała prawda o grupie Mirami - biografia

MiniaturkaGrupa Mirami - energiczny i pozytywny zespół, który był stworzony, by darować słuchaczom przyjemne emocje. Nazwa grupy nie jest przypadkowa.  Z hiszpańskiego „Mira mi” oznacza "Spójrz na moje ...". I faktycznie, dzięwczyny mają dużo do pokazania nie tylko Ukrainie, ale i całemu światu. Grupa połączyła w sobie kobiecą urodę i profesjonalne dane wokalne. Jest to jeden z nielicznych wypadków w świecie show biznesu, gdy jest nie tylko na co popatrzeć, ale i co posłuchać.

Projekt Mirami był stworzony w 2010 roku przez producentów Andrzeja Bakuna (Andrew Bakun), Oleksandra Dudę (Alex Hitch), Olega Kowalskiego (Olav Hike) oraz Piotra Huzara (Peter Cliff). Przewodniczącym został Andrzej Bakun – znany na terenach Zachodniej Ukrainy jako kompozytor, aranżer. Właśnie jego doświadczenie i pomoc ze strony kolegów dali możliwość stworzyć taki projekt, na który już od dawna czekali tysiące wielbicieli muzyki tanecznej. Był to wybuch w „dance-przemyśle” nie tylko na Ukrainie, ale i w państwach Unii Europejskiej.

Zdjęcie
Właśnie odpowiednio dobrany zespół profesjonalistów dał możliwość zostać odrębną jednostką twórczą w show biznesie i nie być podobnym na inne zespoły. Oryginalnym było też podejście do wyboru uczestników. Pierwszą, po długich castingach, wybrali Julię Iwaszkiw - piosenkarkę, językoznawcę, dziennikarkę, która oprócz tego uczęstniczyła w konkursach piękności. Kolejna uczęstniczka - Jana Snitkus - w przyszłości także dziennikarz. Chęć poznania czegoś nowego ukształtowała dziewczynę jako profesjonalną modelkę oraz piosenkarkę. W 2010 roku na konkursie piękności "First Lady” dziewczyna zdobyła tytuł Pierwszej Damy miasta Tarnopola. Trzecią uczęstniczkę Martę Moch w 2011 roku zamieniła blondynka Oksana Karpiak. Obraz blondynki wywołał u producentów poczucie kompletności całokształtu i Mirami w pełni sił przystępuje do nagrania debiutanckiego albumu.

Zdjęcie
Słowa „Seksualna, niebezpieczna” - prawdopodobnie słyszał każdy...
Właśnie z hitem „Seksualna” zespół wtargnął się do stacji radiowych oraz na telewizję Ukrainy. Debiutanckie wideo Mirami nagrywa razem ze znanym reperem VovaZiLvova i przedstawia go na ogólnoukraińskim kanale M1. Więcej niż dwa miesięcy  piosenka utrzymuje się w czołówce hit-paradu Coolbaba.cc i staje się najbąrdziej kręconym hitem na stacjach radiowych.

Profesjonalizm w muzyce i na scenie odrazu zauważyli  wybredni w swoich gustach  Europejczycy. I już "Seksualna" rozkręca dancingi Polski, Czech, Słowacji, Litwy, Niemców, Estonii, Łotwy, a także Rosji i Białorusi.

W europejskich listach przebojów absolutny hit Mirami pozostawia za sobą artystów z Włoch, Niemiec, Francji, USA. Czołowe pozycje w światowych hit-paradach podnoszą grupę na jeden poziom z najpopularniejszymi światowymi wykonawcami. Hit zespołu – „Seksualna” –  kręcą takie niedostępne dla początkujących stacje radiowe jak: Free Radio (Republika Czeska), ESKA (Polska), RMF Maxxx (Polska), Open.FM (Polska) i wiele innych. A kanały telewizyjne - ESKA TV (Polska), Viva Polska, MTV Polska, 4Fun.tv (Polska), Bridge TV (Rosja), RuSong TV (Rosja), MCM (Francja) biorą hit Mirami do rotacji. A gdy już ukraińską piosenkę śpiewa cała Europa, Mirami dostaje zaproszenie na nieprzyciętne wydarzenie w polskim świecie show biznesu - Finałowy koncert "Hity na czasie" ("Aktualne Hity"), organizowany przez Radio ESKA. Ponad sto tysięcy osób na placu i kilka milionów przed telewizorami oglądali występ dziewcząt i śpiewali razem z nimi, "Seksualna, niebezpieczna!".

Następnym etapem tak napiętego harmonogramu grupy Mirami, współpracującej z firmą muzyczną Magic Records (Universal Music Polska) było wydanie debiutowego albumu "Miramimania". Płyta, która zobaczyła świat we wrześniu, już w listopadzie zdobyła status "Złota Płyta" w Polsce. Wówczas grupa Mirami przygotowała nowy teledysk do piosenki "Miramimania", która stała się drugim singlem z ich debiutanckiego albumu.

Zdjęcie
Trzeci singel - "Venus" (zobaczył świat w lutym 2012 roku) tez został hitem w Polsce. Dzięki dziewczynom piosenka zespołu Shocking Blue nabywa brzmienie klubowe i dostała nowy oddech.

W związku z decyzją Jany Snitkus o opuszczeniu zespołu Mirami, na początku  2012 roku producenci projektu ogłaszają duży casting w celu znalezienia nowej uczęstniczki. Dziewczyn przybyło niemało, ale najlepsze predyspozycje taneczne i wokał  był u Tetiany Iwaniw, która została nową uczęstniczką grupy Mirami. Tetiana już od kilku lat zajmuje się profesjonalnie śpiewem, a także bierze udział w konkursach piękności. Nie zdążyła dziewczyna wrócić do siebie od przyjemnych emocji, jak zespół odrazu przystąpił do pracy.

Zdjęcie
Wczesną wiosną 2012 roku Tetiana, Julia i Oksana wyruszyły do Hiszpanii i Francji, żeby nagrać odrazu dwa klipy wideo.

W pięknym hiszpaǹskim miasteczku Alikante dziewczyny nagrywają kolejny teledysk do piosenki "Summer Dreams", która jest pierwszym singlem do drugiego albumu. W tym wideo do Mirami dołączył światowej sławy wykonawca hitu "Coco Jamboo" LayZee, który był jednym z uczęstników grupy Mr. President.

Romantyczny Paryż był lokalizacja do następnego klipu. Teledysk był nakręcany do piosenki "Amour". Prezentację publiczną nowej wersji piosenki i teledysku postanowili zrobić pod koniec 2012 roku.

W lipcu tego samego roku Mirami rozpoczęła współpracę ze słynną niemiecką wytwórnią płytową Kontor Records, dzięki czemu singiel "Summer Dreams" pojawia się w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i innych państwach świata.
Lecz nie zdążyły Mirami uczcić to wydarzenie, jak na początku sierpnia stały się ofiarami wypadku samochodowego w Polsce z dość poważnymi konsekwencjami. Po tym wydarzeniu zespół postanawia opóścić jeden z producentów projektu - Piotr Huzar.

Mimo wszystkich kłopotów i jeszcze nie będąc w pełni zdrowymi, grupa jedzie do Polski, żeby wziąć udział w zaplanowanym występie na festiwalu „Sopot: Top of the Top”.

Po udziale w Sopot-fest dziewczyny robią małą przerwę, żeby zakończyć pełny kurs rehabilitacji. I już od pierwszych dni jesieni Mirami kontynuują pracę nad swoją drugą płytą, która ma się okazać w 2013 roku.