Red & Spinache - duet powraca do gry

MiniaturkaPo sześciu latach przerwy, w październiku 2012, Red & Spinache spotkali się ponownie w studiu nagraniowym. Solowe doświadczenia oraz udział obu artystów w różnych projektach muzycznych , zaowocowały pomysłami na nowe, wspólne brzmienia.

Nie zniknęła też unikalna chemia między wykonawcami, która od zawsze była wizytówką Red & Spinache . Przyznają to wszyscy, którzy słyszeli nowe nagrania i mieli okazję uczestniczyć w energetycznych koncertach Red & Spinache. Nowy utwór duetu „ Podpalamy noc”, który właśnie pojawiają się w sieci i na singlu, jest sygnowany przez jedną z najważniejszych wytwórni hip-hopowych w Polsce ( więcej informacji na ten temat do końca marca 2013).

Zdjęcie

Red & Spinache poznali się w 1998 roku, podczas koncertu Thinkadelic (pierwsza formacja Spinache) w Krakowie. Potem współtworzyli grupę Obóz TA, z którą nagrali dwa albumy. W 2004 roku, artyści postanowili rozpocząć prace nad pierwszym albumem Red & Spinache. W 2005 roku duet podpisał kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska i wydał w niej album „7 Rano". Płyta została świetnie przyjęta. Single - „Uwierz mi” z gościnnym udziałem saksofonisty Kuby Raczyńskiego, „Wczoraj” z partią wokalną wykonaną przez Marka Dulewicza z formacji Bakflip i Łukasza Lacha z zespołu L.Stadt i „Kochać” z gościnnym udziałem Moniki Kuszyńskiej z Varius Manx - pojawiły się na wysokich miejscach list przebojów. Wraz z sukcesem muzycznym przyszły zaproszenia do udziału w największych wydarzeniach muzycznych w kraju m.in.: na Festiwal w Opolu, Top Trendy czy Eska Music Awards.

W sierpniu 2006 ukazał się pierwszy singiel promujący drugą płytę duetu „Poznać twoją matkie”. Dowcipny i autoironiczny utwór oraz komiczne wideo okazały się idealną kontynuacją dotychczasowych działań Red & Spinache. Drugi album duetu „8 Rano” miał swoją premierę w lutym 2007. Singlem promującym płytę został utwór „International Love” z gościnnym udziałem J-Ro (członka legendarnej grupy Tha Alkaholiks z Los Angeles) i Łukasza Lacha z zespołu L. Stadt. We wrześniu 2008 ukazał się utwór „Biegnij”, promujący trzecią płytę Red & Spinache „9 Rano”, zaś w pierwszej połowie 2009 roku Spinache podjął decyzję o rozwiązaniu duetu.


Źródło: www.netfan.pl/www.eventage.pl