Timberlake: Milion nabywców w tydzień!

MiniaturkaW ubiegłym tygodniu Justin Timberlake powrócił na rynek po siedmiu latach milczenia. Jak podał serwis Billboard.com, przez siedem dni album „The 20/20 Experience" rozszedł się w Stanach Zjednoczonych w ilości 968 tys. egzemplarzy.

Oznacza to, że album zadebiutuje na #1 miejscu amerykańskiego zestawienia najpopularniejszych płyt. Dla Justina to drugie tego typu wyróżnienie w solowej karierze, a zarazem - jak dotychczas - najlepszy wynik sprzedaży, jaki udało mu się osiągnąć. Z kolei SoundScan – firma monitorująca sprzedaż płyt w Stanach Zjednoczonych, poinformowała, że album zadebiutował na #1 w serwisie iTunes aż w 89 krajach, w tym również w Polsce! Jest to najszybciej sprzedająca się płyta na świecie od początku działania serwisu! W Polsce album „The 20/ 20 Experience” zadebiutował w tym tygodniu na #5 miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży OLIS. W dniu premiery opublikowany został teledysk do drugiego singla – „Mirrors”, który jest dedykacją dla dziadków Timberlake’a, Sadie i Williama (który zmarł pod koniec ubiegłego roku). Obraz opowiada historię ich związku.

Okładka

Reżyserią teledysku zajęła się Floria Sigismondi, która na swoim koncie ma „The Stars (Are Out Tonight)" Davida Bowie, „Leaning Towards Solace & Untitled #1" Sigur Ros czy „Try" P!nk.

O wydanym 19 marca albumie „The 20/20 Experience" mówi się, że jest najbardziej osobistym dziełem Justina Timberlake’a. Widać, że „Justino-mania” trwa i opanowała również Polskę!


Źródło: www.netfan.pl/www.sonymusic.pl