Lady Gaga na MTV Video Music Awards

MiniaturkaJuż 25 sierpnia widzowie 30. edycji gali MTV usłyszą po raz pierwszy na żywo singiel piosenkarki z wyczekiwanej płyty „ARTPOP”. Występ artystki na Brooklynie w Barclays Center to powrót do korzeni.

 

Lady Gaga wywodzi się z Nowego Jorku, tam też rozpoczynała swoją karierę, grając w maleńkich klubach w brooklyńskiej dzielnicy Williamsburg. Wokalistka zaprezentuje na MTV VMA 2013 pierwszy singiel ze swojej płyty, która ukaże się 19 sierpnia. Lady Gaga zdążyła już zapisać się w historii gali MTV. Za swoje niekonwencjonalne teledyski łącznie zdobyła 13 statuetek Moonmana – za nowatorskie i prowokacyjne klipy do „Bad Romance” (m.in. nagroda Teledysk Roku) i „Born This Way”.

W tym roku największe szanse na zdobycie nagrody, zaprojektowanej przez brooklyńskiego artystę KAWSa, mają Justin Timberlake oraz Macklemore & Ryan Lewis. Tuż za nimi w wyścigu o nagrody za najlepsze klipy znaleźli się Bruno Mars, P!nk, Miley Cyrus, Taylor Swift, Calvin Harris i Thirty Seconds to Mars.

Zdjęcie

Justin Timberlake ma szansę na cztery statuetki Moonmana za piosenkę „Mirrors” (w tym w najbardziej prestiżowej kategorii - za „Teledysk roku”) i dwie za „Suit & Tie”.

Macklemore & Ryan Lewis w tym roku będą walczyć z Justinem w kategorii „Teledysk roku” i w pięciu innych: „Najlepszy teledysk – hip hop”, „Najlepsze zdjęcia”, „Najlepsza reżyseria”, „Najlepszy montaż” oraz „Najlepszy teledysk z przesłaniem”.

Bruno Mars prawie dogonił chłopaków z czterema nominacjami na koncie, w tym także za „Teledysk roku”. Tuż za nim w kolejce po nagrody ustawili się P!nk, Robin Thicke, Miley Cyrus i Thirty Seconds To Mars.

Wśród pań największe szanse na nagrody mają P!nk i jej „Just Give Me A Reason” z gościnnym występem Nate’a Ruessa oraz kawałek „We Can’t Stop” Miley Cyrus.

Pozostałymi nominowanymi do Video Music Awards 2013 są Taylor Swift, Drake, fun., Calvin Harris oraz zespół Yeah Yeah Yeahs. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii, o nagrodę MTV zawalczą Lana Del Rey, Kendrick Lamar, The Weeknd oraz Capital Cities.

Na tych artystów, którzy połączyli aktywizm z muzyką, w tym roku czeka nagroda specjalna za „Najlepszy teledysk z przesłaniem”. O ten zaszczyt ubiegają się Kelly Clarkson („People Like Us”), Macklemore & Ryan Lewis („Same Love”), Snoop Lion („No Guns Allowed”), Miguel („Candles In The Sun”) oraz Beyoncé („I Was Here”). Od 2011 roku nagrody w tej kategorii są przyznawane razem ze statuetką „MTV Act”, która wyróżnia młodych ludzi i gwiazdy, działających na rzecz innych.

Fani mogą głosować na „Teledysk roku”, „Artystę, na którego warto mieć oko” oraz inne kategorie na stronie MTV i przez smsy. W tym roku „Artystę, na którego warto mieć oko” fani wyłonią poprzez Facebook. Wyniki głosowania w tej konkretnej kategorii zakończą się dopiero podczas gali.

W tym roku światowej sławy amerykański artysta KAWS zaprojektował specjalną wersję statuetki Moonmana. Tegoroczna gala odbędzie się w Brooklynie - dzielnicy, z którą od początku związany jest KAWS. To pierwsza tak wielka impreza na Brooklynie, który stał się w ostatnich latach ważnym ośrodkiem sztuki. Prace artysty, które można podziwiać w znanych galeriach na całym świecie – od Los Angeles po Hong Kong, będą stałym elementem gali. W tym roku, artysta miał wpływ na oprawę sceny oraz logo imprezy. Dodatkowo, laureaci nagród MTV VMA zabiorą specjalną statuetkę do domu.


Źródło: www.netfan.pl/www.mslgroup.com