Dawid Kwiatkowski pokonał największe gwiazdy

MiniaturkaWystarczyły jedynie dwie godziny, aby album młodego artysty Dawida Kwiatkowskiego, zajął pierwsze miejsce wśród 100 najlepiej sprzedających się płyt muzycznych w empik.com.

 

Rzadko się zdarza, aby album jeszcze przed premierą, uplasował się na szczycie listy. Dawid pokonał tym samym Edytę Bartosiewicz, Pearl Jam, One Direction czy Sting’a. Premiera sklepowa debiutanckiego albumu Dawida Kwiatkowskiego "9893" 19 listopada 2013. Dawid Kwiatkowski to jeden z najgorętszych debiutów 2013 roku. Wokalista i bloger, który podbił serca setki tysięcy fanów w Polsce. Debiutancką płytę promują 2 single – "Biegnijmy", który okazał się ogromnym sukcesem oraz "Na Zawsze" autorstwa Eweliny Lisowskiej. "To 4 miesiące ciężkiej pracy mojej i producentów, całych dni w studiu, tysięcy rozmów, wielu godzin stresu i 100% prawdy, którą pewnie sami usłyszycie. Album dedykuje głownie osobom, które kocham- mojej rodzinie, przyjaciołom i fanom, którzy są dla mnie najważniejsi" – mówi Dawid.

Zdjęcie

Większość tekstów jest autorstwa Dawida, a materiał nagrany jest w dużej części na żywych instrumentach (m.in. kwartet smyczkowy w utworze "Teraz boję się"). Mastering płyty robiony był w studiu we Francji, gdzie pracowano przy albumach takich artystów jak David Guetta, Avicii czy Kanye West. Na albumie znajdują się dwa duety - z Patrykiem Kumorem oraz Jayem Delano. 9893 idealnie odzwierciedla osobowość Dawida, który zaprezentował się na tym albumie w wielu różnych odsłonach. Na pewno fani artysty nie będą zawiedzeni. W środku płyty znajdzie się też plakat artysty.