Mini-album zwyciężczyni Must Be The Music

MiniaturkaShata QS - wokalistka, autorka tekstów i producentka oraz zwyciężczyni 6. Edycji Must Be The Music – Tylko Muzyka, wydała cyfrowo swoją debiutancką EP’ke pod tytułem "The Colors I Know".

 

Utwory powstały w większości za granicą oraz były wykonywane miedzy innymi w filharmonii Bunkamura w Shibuya (Tokio, Japonia) i nowojorskich klubach. Przedsmak wyjątkowej w brzmieniu muzyki Shaty QS otrzymaliśmy w programie Must Be The Music, gdzie otrzymała zgodne 4 razy „tak”, zachwycając jurorów utworem „You’re Beautiful”, który stał się singlem promującym wydawnictwo.

Okładka

„Podczas mojej całej wieloletniej podroży miałam możliwość przyglądać się kulturom, ludziom i zasadom panującym w rożnych stronach świata i zauważyłam, iż widzimy w kolorach, które my znamy i według tych kolorów rozumiemy świat nas otaczający. Jednak każdego dnia pojawia się coś nowego, uczymy się innych rzeczy i ludzi, i w taki sposób codziennie  do naszej palety kolorów dochodzi kolejny nowy, a to co było dla nas dziwne, i niezrozumiale wczoraj, dziś jest nam przyjazne, znane” – Shata QS

Muzyka jaką znajdziemy na EP’ce artystki to pulsujące granie, znakomite wokale, ciekawe połączenie funk'u, soul'u oraz elementów reggae i muzyki świata. Odczujemy tu ślady kultury Japonii, brudnych dźwięków muzyki nowojorskich klubów, a czasem i orientu, skąpanej w słońcu Tajlandii. Materiał napisany został w języku angielskim, a z głębokimi i czasem intymnymi tematami mogą utożsamiać się ludzie o różnych kulturach i kolorach skóry - to było inspiracją do tytułu płyty artystki. Gościem specjalnym w utworze „True Colors” jest nowojorski wokalista, producent Jordan Battiste! Singiel oraz „EPka” oficjalnie zostały wydane cyfrowo przez wytwórnię  artCONNECTION music, której założycielem jest Paweł Kowalczyk (wokalista, autor tekstów, producent, finalista 3. edycji programu IDOL). Shata QS rozpoczęła również pracę nad nowym albumem studyjnym.

Shata QS, czyli Małgorzata Kuś, ukończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec oraz Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale wokalistyki. Była aktorką Teatru Muzycznego "Buffo" oraz "Viva Art" w Warszawie. Zwyciężczyni ponad 20 ogólnopolskich festiwali muzycznych w tym finału "Szansy na sukces" w roku 2001. Artystka od 2004 Występowała na scenach międzynarodowych, głównie w USA oraz Japonii. Na swoim koncie ma wiele międzynarodowych przedsięwzięć i projektów muzycznych miedzy innymi "Spot Lightgroup" na Broadwayu, "Victor Woo" i "Beatnik Cafee"  off-Broadway w Nowym Yorku, festiwale bluesowe i reggae oraz współpracę z wieloma wysokiej rangi artystami takimi jak Macy Grey, Judith Hill, legenda jazzu- Shaila Jordan, Juju, Clarence Spady, Jordan Battiste, Kaleb James, Iwao Furusawa i innymi. W grudniu 2011 roku oddała hołd Michaelowi Jacksonowi dzieląc scenę Stadionu Yoyogi w Tokyo w Japonii z jego braćmi The Jackson5, Yuko Sumida Jackson, Crystal Kay, Jay'ed, Kento Mori oraz innymi. W 2012 zarejestrowała swój debiutancki album "The Colors I Know", następnie wzięła udział w nagraniach płyty „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT” z udziałem gwiazd polskiego jazzu (premiera płyty odbyła się 12.11.13). W 2013 oficjalnie ukazał się, w wersji cyfrowej, album „The Colors I Know” a artystka została zwyciężczynią w 6. Edycji Must Be The Music – Tylko Muzyka. Obecnie pracuje nad kolejnym albumem.


Źródło: www.netfan.pl/www.artCONNECTION.com.pl