Pih Artystą Roku według magazynu "Aktivist"

MiniaturkaMagazyn "Aktivist" ogłosił zwycięzców w tegorocznej edycji corocznych nagród „Nocne Marki”. W kategorii „Artysta Roku” pierwsze miejsce zajął urodzony w Białymstoku raper Pih.

 

Reprezentant wytwórni Step Records wyprzedził Dawida Podsiadło oraz zespół Ptaki. Nagrody "Aktivista" zostały przyznane w tym roku po raz dziewiąty w czterech kategoriach - Artysta Roku, Miejsce Roku, Impreza Roku i Teledysk Roku. Przez cały rok redakcja magazynu dla młodzieży przyglądała się ogólnopolskiej scenie rozrywkowej i kulturalnej a na koniec podsumowuje i nominuje najlepszych.

Zdjęcie

Wybór Piha magazyn Aktivist uzasadnił w poniższy sposób:

„Rap to szczerość, pewność siebie i bezczelność. W momencie, w którym rozleniwieni dostatkiem MCs coraz częściej schlebiają gustom mas, tylko garstka nawijaczy nie pozwala nam założyć koszulek ze sloganem „nienawidzę raperów” i zostawić sceny w rękach robiących groźne miny małolatów. Głos wschodniej ściany, weteran środowiska i jeden ze zdolniejszych tekściarzy na rynku, reprezentant Białegostoku nagrywający pod pseudonimem Pih stoi na czele tej garstki. Szorstka charyzma, bezkompromisowość w wyrażaniu poglądów i balansujące na granicy dobrego smaku, turpistycznie dotkliwe cięte wersy składają się na wachlarz bitewnych technik artysty, który już w czasach składanek 600 Volta i swojego macierzystego składu 17 skazany był na sukces. Platynowe i złote płyty nie sprawiły jednak, że spuścił z tonu, a wychodzące ostatnio „Dowody rzeczowe” to koronny argument za tym, że jest on wciąż cholernie ambitny i solidnie wkurwiony. Bo kiedy nawijał w 2008 r. tekst – jeszcze aktualniejszy dziś – utworu „Semper fidelis”, nie były to tylko czcze słowa. Dla Piha zawsze chodziło tu o „coś więcej niż rap”.


Źródło: www.netfan.pl/www.steprecords.pl