Pectus gra o życie dzieci z UNICEF

MiniaturkaW dniu 28 stycznia 2014 roku, w warszawskim Hotelu Sheraton odbyła się wyjątkowa gala, zorganizowana przez UNICEF - „Wszystkie kolory mody”. Gwiazdą wieczoru był zespół Pectus.

 

Celem imprezy była licytacja szmacianych lalek zaprojektowanych przez czołowych polskich projektantów, a całkowity dochód jest przeznaczony na zakup szczepionek dla dzieci w Sierra Leone. Galę uświetniły występy polskich wykonawców, m.in.: Gwiazdy wieczoru - zespołu PECTUS. Zarówno muzycy, jak i projektanci, zaangażowali się charytatywnie w projekt. Podczas aukcji zebrano 62 tys. zł. Koncepcja projektowania i szycia szmacianych laleczek UNICEF narodziła się w 1988 roku we Włoszech. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci na świecie, promowanie wielokulturowości oraz pomoc w pozyskiwaniu funduszy na wsparcie programów szczepień organizowanych przez UNICEF.

Zdjęcie

Kilka lat temu do tego międzynarodowego projektu z powodzeniem włączyły się szkoły w całej Polsce. Teraz dołączyli polscy projektanci, muzycy i świat biznesu. Swoje laleczki wykonali: duet BOHOBOCO, Eva Minge Milano, Łukasz Jemioł, duet MUSES Urbańska & Komornicka i Teresa Rosati, a także supermodelka Anja Rubik oraz firma LiLou. Każdy z projektantów zaprezentował także swoją najnowszą kolekcję. Podczas licytacji na wczorajszej gali, udało zebrać się 62 tys. zł, dzięki czemu, kilka tysięcy dzieci w Sierra Leone otrzyma podstawowe szczepienia. Ogromnym zaangażowanie wykazali się także artyści muzyczni, którzy swą muzyką zagrzewali publiczność do hojnej licytacji. „Zawsze chętnie bierzemy udział w tego typu akcjach. Zdajemy sobie sprawę z dramatu, jaki rozgrywa się w Sierra Leone i jeśli tylko naszą muzyką możemy przyczynić się do poprawy sytuacji dzieci, robimy to bez wahania. Jesteśmy dumni, że zaproszono nas do tego przedsięwzięcia i ogromnie się cieszymy, że dzięki polskiej edycji imprezy, kilka tysięcy dzieci otrzyma podstawową pomoc niezbędną im do przeżycia” – powiedział Tomek Szczepanik, wokalista zespołu PECTUS. Zapewnienie dostępu do podstawowych szczepień dla wszystkich dzieci do piątego roku życia to jeden z priorytetów, jakie stawia sobie UNICEF. To najprostsza i jedna z najtańszych interwencji medycznych ratujących życie. UNICEF szacuje, że niemal co drugie dziecko na świecie otrzymuje szczepionki dzięki pracy organizacji. To już kolejna akcja społeczna, w którą angażuje się PECTUS. W 2013 roku m.in.: Tomasz Szczepanik miał zaszczyt komponować muzykę do kalendarza „Dżentelmeni 2014”. Z kolei cały zespół PECTUS został ambasadorem trzynastej edycji Konwoju Muszkieterów, dzięki któremu pomoc finansowa dotarła do ponad 280 ośrodków wspierających dzieci i młodzież w całej Polsce. Dzięki tak aktywnej działalności charytatywnej, zespół PECTUS został nominowany w Plebiscycie "Gwiazdy Dobroczynności" w kategorii WOLONTARIUSZ.


Źródło: www.netfan.pl/www.sonymusic.com