Udany debiut Włodka Pawlika na OLiSie!

  MiniaturkaWłodek Pawlik - głośny tegoroczny zwycięzca popularnej nagrody Grammy zadebiutował na drugim miejscu w ostatnim podsumowaniu listy najczęściej kupowanych w Polsce płyt.

   

  Płyta „Night in Calisia” została wyróżniona nagrodą Grammy w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album Włodek Pawlik to polski kompozytor, pianista jazzowy i pedagog. Jego nagrana wspólnie z Filharmonią Kaliską pod batutą Adama Klocka płyta „Night in Calisia” zdobyła „muzycznego Oscara” w styczniu bieżącego roku. Dystrybuowany przez Fonografikę album szybko stał się sprzedażowym hitem w całej Polsce i w najnowszym notowaniu OLiS zadebiutował aż na drugim miejscu.

  Zdjęcie

  „Night in Calisia” to sześcioczęściowa suita skomponowana przez Włodka Pawlika w wykonaniu kaliskiej orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Adama Klocka , tria jazzowego w składzie: Włodek Pawlik (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Cezary Konrad (perkusja) z udziałem legendarnego amerykańskiego trębacza Randy'ego Breckera . Muzyka wielobarwna, porywająca, niezwykle energetyczna, ale także nostalgiczna i nastrojowa, nawiązująca do najlepszych tradycji jazzu amerykańskiego. Na uwagę zasługuje fakt, że płyta została wydana na złotym nośniku, co sprawia , że jej brzmienie jest unikalne.


  Źródło: www.netfan.pl/www.ironmedia.com.pl

  Statystyka

  Odsłon artykułów:
  4616966
  © 1999-2018 DJ WORLD. All Rights Reserved.