Peja ambasadorem "Litr paliwa zamiast piwa"

MiniaturkaLitr Paliwa Zamiast Piwa to projekt charytatywny, którego celem jest zebranie paliwa na dowóz osób ze sprzężoną niepełnosprawnością na rehabilitację. Do ambasadorów akcji dołączył raper Peja.

 

- Dotychczas pomogliśmy już Kamilowi, Karolinie i Krzysztofowi z ŚDS „KAMYK”, ośrodka dla osób wielorako niepełnosprawnych – informują organizatorzy. – To tylko niektórzy z podopiecznych nie potrafiących samodzielnie dojechać na zajęcia rehabilitacyjne do ośrodków rehabilitacyjnych. Niepełnosprawność uniemożliwia im korzystanie z komunikacji miejskiej, a gdyby rodzice chcieli dowozić ich na własną rękę, musieliby zrezygnować z pracy. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im zorganizowanego dowozu.

Zdjęcie

Projekt wskazuje wprost, że pomaganie to „małe piwko”. Szybko wydajemy 5,5 zł: na piwo, czekoladę, kawę na mieście. A tyle właśnie kosztuje 1 litr paliwa, który w transporcie zbiorowym starcza na jednorazowe dowiezienie osoby niepełnosprawnej na rehabilitację.

Paliwo można przelewać na dwa sposoby: poprzez aplikację na stronie www.litrpaliwa.pl lub wysyłając sms o treści AP.LITRPALIWA na numer 75068 (siedemdziesiąt pięć zero sześćdziesiąt osiem).

Do ambasadorów akcji (Kasia Bujakiewicz, Kasia Wilk, Liber, Mezo, Kabaret Czesuaf, Mieczysław Hryniewicz, Ola Radwańska) dołączył w ostatnim czasie raper Peja!

Do akcji włączyły się też firmy (Villa Toscana i Survival Team), które chcąc zachęcić ludzi do tankowania, ufundowały nagrody – na tych, którzy do czerwca 2014 roku zatankują najwięcej litrów paliwa czeka pięciodniowy pobyt z wyżywieniem w jednym z pięknych apartamentów Villi Toscana w Murzasichle k. Zakopanego i czterodniowy survival w Puszczy Noteckiej.

Co miesiąc tworzony jest również ranking miesiąca z drobnymi nagrodami, tj. kurs języka angielskiego, kupony do salonu urody czy bilety do teatru.


Źródło: www.netfan.pl/www.ironmedia.com.pl