Neile w Koka Beats! Nowy numer i mixtape

MiniaturkaWytwórnia muzyczna Koka Beats, w której swoje produkcje wydają tacy artyści jak m.in. Pezet, Małolat, Wuzet czy Flint powiększa swoje szeregi. Do ekipy dołączył właśnie pochodzący z Koszalina raper Neile!

 

Z okazji tego wydarzenia Koka Beats prezentuje najnowszy numer Neile pt. Nowy Dzień (Kick #5), który wyprodukował Deemz. Utwór to kolejny Kick czyli luźny numer wypuszczony przez Neile do Internetu. Seria numerów zapowiada mixtape Neile o roboczym tytule „I'll Kick Your Ass vol. 1.” Nagrywając Kicki szukam nowych rozwiązań i uczę się rapować na nowo dobrze się przy tym bawiąc. Część numerów jest nagranych pod muzykę zagranicznych trap&bass'owych producentów, którymi się jaram i część pod bity moich kolegów, którymi też się jaram. Kick #5, jak słychać, różni się od pozostałych klimatem. Chciałem pokazać, że nie interesują mnie wyłącznie bangery i posiadam różne strony, które pokażę na mixtape'ie i na płycie. Tematycznie Kick #5 jest rozliczeniem z przeszłością i głównie z samym sobą. Numer nie jest kierowany do konkretnej osoby, choć znalazło by się sporo osób do których mógłby być zaadresowany. Mówię w zasadzie o kimś, ale też tak na prawdę o sobie. – dodaje Neile.

Zdjęcie

Urodzony w Koszalinie Neile przygodę z rapem zaczął w 2001 roku kiedy wspólnie z Hudiniim i Esem założył skład Portal Casta później nazywany Tha Portal Cru.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w karierze Neile było wydanie wspólnie z Zolenem jako Eurobusiness albumu, który ukazał się w Magazynie Hip-Hop w 2006 .

Neile współpracował również z koszalińskim składem GF2, z którym założył Ściek Studio, nie funkcjonujące do dziś. Z tamtych czasów pochodzi charakterystyczne dla rapera określenie „kyny” co znaczy ziomek.

W 2011 roku Neile wygrał konkurs na najlepszą zwrotkę organizowany przez portal musicbreeze.com. W nagrodę mógł wybrać ze strony dowolne bity. Zaowocowało to współpracą z LiwenLWC, z którym wspólnie nagrał album „Blues Od Dnia Narodzin”.

Podczas koncertu Rahima w Koszalinie w 2013 roku Neile udało się wręczyć swój materiał reprezentantowi Pokahontaz. Album tak spodobał się Rahimowi, że zaproponował Neile współpracę, której owocem było wsparcie promocyjne wytwórni MaxFloRec. Płytę „Blues Od Dnia Narodzin” można dziś pobrać za darmo ze strony MaxFloRec.

W 2013 Neile dołączył do SB Maffiji, w skład której wchodzą między innymi Solar, Białas, Tomb, Quebonafide.


Źródło: www.netfan.pl/www.kokabeats.pl