David Gray zapowiada swój nowy album!

MiniaturkaDavid Gray ujawnił datę premiery swojej płyty „Mutineers". Dziesiąty, a zarazem pierwszy od 4 lat, album ukaże się 30.06. Gray zaprezentował także video do utworu „Gulls", pierwszego singla z „Mutineers".

 

Album Davida Graya „Mutineers" został nagrany w londyńskim Church Studios i wyprodukowany przez Andy'ego Barlowa (Lamb), który za zadanie postawił sobie by nie dopuścić do „stworzenia albumu podobnego do poprzednich albumów Davida". Powstała płyta, na której Gray eksploruje zupełnie nowe rejony i jednocześnie pokazuje, że szanuje swoją muzyczną przeszłość. „Wiem, że zrobiłem coś co daje mi inspirację. Nie muszę zastanawiać się nad przeszłością. Piękne jest to, że mieliśmy czas na eksperymentowanie" mówi Gray.

Okładka

David Gray przyciągnął uwagę świata swoim przełomowym, wielomilionowym hitem „White Ladder". Był to pierwszy z trzech albumów Davida Graya, które znalazły się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy sprzedaży. Muzyk otrzymał wtedy również nominacje do nagród Brit i Grammy. Ostatnie płyty Davida Graya to „Draw The Line" z 2009 i „Foundling" z 2010 roku. Obydwa albumy dotarły do Top 10 Listy Billboardu w Stanach Zjednoczonych.

Płyta „Mutineers", która ukaże się po 21 latach od debiutanckiego wydawnictwa, pokazuje Graya idącego w kierunku nieznanego terytorium. „Potrzebujesz zerwać z przeszłością i pozwolić jej odejść" mówi o nowym krążku David Gray.
{youtubeiF-xx8mMWIo|550|400{/youtube}
Źródło: www.netfan.pl/www.mystic.pl