Legenda muzyki pomogła grupie Coldplay!

MiniaturkaPracował z gwiazdami muzyki disco i popu, a także przy soundtrackach do tak kultowych filmów jak "Człowiek z blizną" i "Flashdance". Teraz wspomógł swoim ogromnym talentem zespół Coldplay. Kto taki?

 

Giorgio Moroder, legendarny producent, muzyk i kompozytor. Artysta przygotował dla brytyjskiej formacji remiks jej najnowszego singla! Singlem numer dwa, który zapowiada szóstą studyjną płytę zespołu dowodzonego przez Chrisa Martina, zatytułowaną "Ghost Stories" (premiera 19 maja 2014 r.), jest piosenka "Midnight". I właśnie z tym utworem zmierzył się 73-letni Giorgio Moroder. Jak mu wyszło? Można się o tym przekonać ściągając kawałek z serwisu iTunes (iTunes.com/Coldplay) albo odwiedzając profil urodzonego we Włoszech artysty w serwisie Soundcloud (soundcloud.com/giorgiomoroder). Dodajmy, że na iTunes jest również dostępny pierwszy singlowy numer zwiastujący album "Ghost Stories", piosenka "Magic".

Zdjęcie

Giorgio Moroder jest współtwórcą hitów "Love To Love You Baby" i "I Feel Love" Donny Summer, klasyka z filmu "Top Gun", kawałka "Take My Breath Away" Berlin, megahitu Blondie "Call Me" oraz wspaniałego utworu Irene Cary "What A Feelin'" z obrazu "Flashdance". W 2013 roku mieszkający w USA Włoch połączył szyki z Daft Punk, czego efektem była piosenka "Giorgio By Moroder" z krążka "Random Access Memories".


Źródło: www.netfan.pl/www.warnermusic.pl