Pewex - Szlachta Nie Pracuje284

PeWeX – Szlachta Nie Pracuje – muzyczna propozycja od grupy PeWeX, jak zwykle lekko prześmiewcza i jak zwykle mocno przebojowa. „Szlachta Nie Pracuje” to popularny zwrot na portalach społecznościowych, wstawiany często w pozycji „praca”.

To m.in. on stał się inspiracją do napisania piosenki. Wnikliwi obserwatorzy dostrzegą zapewne w tekście również drugie, a może nawet trzecie i czwarte dno.

Zespół zdradził, że #szlachta jest też swego rodzaju ukłonem w stronę ginącego na naszych oczach gatunku „gimbusów”, dla których slogan miał szczególne znaczenie. Testując przedpremierowo utwór okazało się jednak, że spontanicznie stał się też hymnem wszystkich gospodyń domowych i nie tylko! Bo przecież każdy ma takie momenty w życiu gdy krzyczy „ja nic nie robię, mam wyrąbane” jak śpiewa w refrenie PeWeX. 😉 

https://www.youtube.com/watch?v=HrjGd1WjEJE 

v.2.0 to zapowiedź nowego muzycznego rozdziału w działaności zespołu i zarazem tytuł nadchodzącego albumu grupy PeWeX.

Siedem lat od premiery takich megahitów jak „Dziunia”, „Mam Yorka”, „Tap Madl” czy „Taki Jestem”, PeWeX powraca z nowymi autorskimi hitami oraz odświeżonymi remiksami swoich starych przebojów, którym nowy szlif nadali najlepsi polscy producenci!

PeWeX zadebiutował podczas gali VIVA COMET 2011 hitem „Dziunia”. Olbrzymią popularność zespołu przypieczętowała „Złota Płyta” otrzymana za sprzedaż albumu „Haj$, Lan$ i Baun$”. PeWeX jako pierwszy polski zespół sprzedał ponad 100.000 cyfrowych plików mp3 w serwisie Muzodajnia (dzisiejszy PLUSmusic.pl).

Rok 2018, to odświeżony skład grupy. Frontmanem został szalony i nieobliczalny Krzysztof Milewski, a towarzyszą mu najseksowniejsza wodzianka Kuby Wojewódzkiego oraz playmate miesięcznika Playboy, charyzmatyczna Sandra Yo Mayka oraz producent i DJ – BBX, o którym było ostatnio głośno za sprawą megahitów „Kieliszki” i „Essa”, które zrealizował wspólnie z Jackiem Stachurskym. Zespół podczas studyjnych i koncertowych akcji, wspomaga również jedna z największych polskich wokalnych szarych eminencji – Angie (Anna Turska).

Nad produkcją muzyczną, jak w przypadku pierwszego albumu czuwa ekipa Flash-Entertainment/Play Music.

FP: https://www.facebook.com/TOjestPEWEX/

Digital: http://soundline.biz/PeWeXSzlachtaniepracuje