SIA - Dziewczyna od Guetty i Flo Ridy?

Miniaturka

Począwszy od 1997 roku piosenkarka wydała już 5 albumów. Jednak zasłyneła dopiero dzięki hitom Davida Guetty "Titanium" i Flo Ridy "Wild Ones". A może to te numery stały się przebojami właśnie dzięki artystce?

SIA (Sia Kate Isobelle Furler) na codzień nie gustuje w muzyce pop czy dance. Kręcą ją ambitniejsze gatunki, takie jak jazz. To właśnie ta muzyka sprawiła, że została piosenkarką.

Artystka pochodzi z Australii. Tam rozpoczęła współpracę z zespołem Crisp i wraz z nim nagrała krążek "Only See". Niestety wielkiego sukcesu nie było widać nawet na horyzoncie. Artystka nie zraziła się jednak i wyjechała do Anglii by móc nadal zajmować się muzyką.

Zdjęcie
SIA nagrała solową płytę "Healing Is Difficult", dzięki której odniosła sukces na wyspach. Artystka została zauważona przez branżę muzyczną. Otrzymywała coraz więcej interesujących propozycji. Współpracowała m. in. z zespołem Zero 7, Massive Attack, Christiną Aguilerą i Williamem Orbitem, producentem najnowszego albumu Madonny.

Poza tym niewiele o niej wiadomo, artystka bardzo chroni swoją prywatność. W 2010 roku, po premierze czwartej płyty "We Are Born" piosenkarka chciała odejść z branży. Jednak fani wpłyneli na zmianę jej decyzji. I słusznie.

Zdjęcie
Dzięki temu piosenkarka podjęła współpracę z Flo Ridą i Davidem Guettą, którzy poprosili ją by zaśpiewała w ich najnowszych nagraniach. Guetta uważa, że SIA to wyjątkowa i oryginalna artystka. "SIA zrobiła na mnie niesamowite wrażenie" - stwierdził - "Na mojej najnowszej płycie 'Nothing But The Beat' znajdują się wielkie nazwiska, a ona jest mniej znana, więc zaproponowałem jej zaśpiewanie 'Titanium' bo chciałem, żeby ta piosenka wyróżniała się na tle innych. Dzięki niej udało się to znakomicie."

Wszystko wskazuje na to, że SIA jest świetną i wszechstronną wokalistką. Jej głos sprawdza się w różnorodnych muzycznych projektach.